Darbuotojų ir darbdavių etinės problemos ir jų sprendimas


Įvadas. Situacija. Situacijos analizė pagal 13-os žingnių modelį. Išvados. Rekomendacijos. Įvadas. Darbo aktualumas. Darbo tikslas. Darbo objektas. Darbo uždaviniai. Situacija. Situacijos analizė pagal 13-os žingnių modelį. Surikiuoti vertybes išskiriant prioritetus. Apmąstyti kaip paaiškinsite savo sprendimą. Priimti sprendimą ir jį įgyvendinti. Reikia įvertinti sprendimo negrįžtamumą. Įvertinti sprendimą. Išvados.


Darbo aktualumas: šiandieniniame pasaulyje, įvairios organizacijos ir įmonės turi laikytis nustatytų etikos normų. Jų laikantis įmonė ar organizacija laikoma sąžininga ir pritraukia daugiau klientų. Tačiau, ne retai žiniasklaidoje arba mažesniame žmonių rate, pavyzdžiui, mieste, miestelyje, nuskamba „skandalas“, kuomet paaiškėja, jog ta įmonė ar organizacija ne tokia jau sąžininga. Išaiškinama korupcija, darbo padėties naudojimasis, melagystės ir t.t. Tokius pažeidimus reikia išaiškinti, parodyti visuomenei ir išspręsti.

Darbo tikslas: išanalizuoti etikos problemą ir pateikti jos sprendimo būdus.

Darbo objektas: darbuotojų ir darbdavių etinės problemos bei jų sprendimas.

Išanalizuoti pasirinktą situaciją pagal L. Nasho, T. Cooperio, M. Rionio 13-os etapų etikos sprendimų modelį.

Vienos viešosios ligoninės vadovas gavo pranešimą, jog į ligoninę atvyksta savivaldybėje užimantis aukštas pareigas darbuotojas. Vadovas praneša ligoninės pavaduotojai ir registratūrai apie tai. Jo įsakymu aukštas pareigas užimantį savivaldybės darbuotoją registratūros darbuotojai ir pavaduotoja turi sutikti bei palydėti į reikiamą kabinetą. Šis asmuo nesiregistravo nustatyta tvarka vizitui pas gydytoją ir buvo praleistas be eilės, nors už durų laukė ilga eilė eilinių žmonių, kurie vizito pas daktarą laukė nustatyta tvarka ir užsiregistravę iš anksto. Savivaldybės darbuotojui buvo ne tik suteikta pirmenybė vizitui pas gydytoją, bet ir atlikti nemokami tyrimai, kurie paprastam pacientui yra mokami.

Savivaldybėje dirbantis asmuo nebuvo užsiregistravęs vizitui pas gydytoją ir buvo praleistas nereikalaujant to.

Šis asmuo ne tik buvo praleistas be eilės pas gydytoją, bet jam ir buvo atlikti mokami tyrimai, už kuriuos jis pats nemokėjo.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1454 žodžiai)
  • Kolegija
  • Guoda
  • Darbuotojų ir darbdavių etinės problemos ir jų sprendimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbuotojų ir darbdavių etinės problemos ir jų sprendimas. (2020 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-ir-darbdaviu-etines-problemos-ir-ju-sprendimas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 12:25
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo