Darbuotojų materialinė atsakomybė ir jos rūšys


Įvadas. Darbuotojų materialinės atsakomybės atsiradimo pagrindas ir sąlygos. Darbuotojų materialinės atsakomybės rūšys. Ribotoji materialinė atsakomybė. Visiška materialinė atsakomybė. Visiškos materialinės atsakomybės sutarties rūšys. Individuali visiškos materialinės atsakomybės sutartis. Grupinė visiškos materialinės atsakomybės sutartis. Žalos atlyginimas. Padarytos žalos išieškojimo tvarka. Praktinė dalis. Atvejis. Išvados. Naudota literatūra.

Temos aktualumas ir naujumas: Ši tema yra aktuali tuo, kad didžioji dalis žmonių yra teisiniuose darbo santykiuose. Vieni yra darbuotojai, kiti - darbdaviai. Kiekvienas darbuotojas padaręs darbovietėje materialinę žalą, privalo ją atlyginti darbdaviui. Iš darbo teisinių santykių kylanti materialinė atsakomybė yra viena iš teisinių turto apsaugos priemonių, tad asmenys, pagal darbo sutartį samdomi dirbti pas darbdavį įmonėje, įstaigoje, organizacijoje privalo tausoti ten esantį turtą. Už šių reikalavimų nevykdymą, kai darbuotojai padaro turtinę žalą darbdaviui, darbuotojai privalo atlyginti šią žalą pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatytas sąlygas ir tvarką.

Tiriamasis objektas: Darbuotojų materialinė atsakomybė.

Darbo tikslas: Išanalizuoti darbuotojų materialinę atsakomybę ir jos rūšis.

Darbo uždaviniai:

1) Išnagrinėti darbuotojų materialinės atsakomybės atsiradimo pagrindą ir tam reikalingas sąlygas;

2) Išnagrinėti darbuotojų materialinės atsakomybės rūšis;

3) Išnagrinėti žalos atlyginimo tvarką;

4) Išnagrinėti padarytos žalos išieškojimo tvarką.

Informacijos šaltinių apžvalga: Rašant darbą naudojau keletą internetinių šaltinių, bet pagrindinė naudota literatūra buvo Lietuvos Respublikos Darbo Kodeksas.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (3200 žodžiai)
  • Universitetas
  • Fiolay
  • Darbuotojų materialinė atsakomybė ir jos rūšys
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbuotojų materialinė atsakomybė ir jos rūšys. (2013 m. Rugpjūčio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-materialine-atsakomybe-ir-jos-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:40
×