Darbuotojų mokymas ir atestavimas


Įvadas. Bendrosios nuostatos. Mokymo organizavimas. Mokymas. Atestavimas. Darbdavio pareigos ir atsakomybė. Darbuotojo pareigos ir atsakomybė. Išvados. Naudota literatūra.

Teisinius darbo santykius siaurai galima apibrėžti taip: tai santykiai, kurie atsiranda pagal darbo sutartį ir kurių vienas subjektas (darbuotojas) atlieka tam tikrą darbo funkciją laikydamasis nustatytų darbo normų ir vidaus darbo tvarkos, o kitas subjektas (darbdavys) suteikia jam darbą, sulygtą pagal darbo sutartį, garantuoja darbo sąlygas, numatytas darbo įstatymais, kolektyvine sutartimi ir šalių susitarimu, ir moka darbo užmokestį pagal atliekamo darbo kiekį ir kokybę. Skirka:

Šalys sulygsta dėl būtinųjų darbo sąlygų, t. y. darbuotojo darbovietės ir darbo funkcijų. Darbo sutarties formoje turi būti nurodyta ne tik tai, kad darbuotojas dirbs atitinkamoje įmonėje, įstaigoje, bet ir tiksli darbuotojo darbo vieta, pavyzdžiui – atskiras įmonės padalinys, skyrius, tarnyba, filialas ir pan. Terminas „darbo funkcijos“ reiškia „tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbas arba tam tikros konkrečios pareigos“. Konkrečiu atveju, sutartyje turi būti nurodyta darbo funkcijos, t.y. profesija, specialybė, pareigų pavadinimas, kvalifikacija; taip pat būtina nurodyti jeigu darbuotojas priimamas mokiniu.

Darbo drausmė – sąmoningas geranoriškas darbuotojo darbinių pareigų ir funkcijų vykdymas, darbovietėje nustatytos tvarkos laikymasis, savalaikis ir tikslus darbdavio ir jo administracijos pavedimų vykdymas.

Siekiant užtikrinti anksčiau išvardintus punktus, kurie nulemia sklandų darbą, bei santykius tarp darbdavio ir darbuotojo, darbdaviai organizuoja priimamų darbuotojų apmokymus, tam kad jie įvykdytu visas jiems pavedamas darbo užduotis, bei laikytusi vidaus taisyklių, kurios užtikrina darbo nasumą ir saugumą.

Darbo tikslas. Išnagrinėti darbuotojų mokymą ir atestavimą.

  • Sauga Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (3624 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evaldas
  • Darbuotojų mokymas ir atestavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbuotojų mokymas ir atestavimas. (2013 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-mokymas-ir-atestavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 01:17
×