Darbuotojų mokymas ir kvalifikacijos tobulinimas


Darbuotojų mokymas ir kvalifikacijos kėlimas. Kvalifikacijos kelimo budai. Darbuotoju kvalifikacija imoneje. Mokymas tai įvairūs būdai. Personalo mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo metodų. "kvalifikacijos kėlimas ir mokymas. Darbuotojo ugdymas. Darbuotoju apmokymas referatas. Valstybės+tarnautojų+mokymas+referatas. Darbuotoju mokymas referatas.

Darbuotojų mokymas ir kvalifikacijos tobulinimas. Įvadas. Darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos samprata ir reikšmė. Darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo metodai. Darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo sistemų ypatumai. Išvados. Naudota literetūra.

Vadybos referatas, darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos samprata ir reikšmė, darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo metodai, darbuotojų mokymo imanoma, kad informacijos apimtis padvigubėja kas penkeri metai. Todėl bazinis išsimokslinimas leidžia išlaikyti reikiamą pasirengimo lygį neilgai. Praėjus tam tikram laikotarpiu, kiekvienas darbuotojas turi tobulinti savo kvalifikaciją. Svarbu organizuoti tų sričių kvalifikacijos kėlimą, kur žinių pokyčiai yra esminiai (pvz. : informatikoje). Būtinumą mokyti darbuotojus, kelti jų kvalifikaciją sąlygoja pačių įmonių interesai ir poreikiai. Įmonės personalas ir administracija yra suinteresuoti geresniais darbo rezultatais ir darbo užmokesčiu. Kvalifikacijos kėlimu galima suvienodinti tik dabar ir seniau parengtų special· įvairių ekonomikos šakų sandaros poslinkiai sąlygoja darbuotojų poreikio mažėjimą gamyboje, ir jo didėjimą aptarnavimo, informatiko· susidaręs požiūris, kad nuolatinis personalo kvalifikacijos kėlimas yra kiekvienos įmonės, kiekvieno asmens sėkmingos veiklos laidas. [6, 160psl. ].

Mokymasis ir kvalifikacijos kėlimas naudingas ir individui, ir organizacijai. Individui naudingas dėl to, kad padeda rasti įvairių problemų sprendimus; padidina darbinės veiklos vertę ir darbo našumą; sustiprina darbuotojo pasitikėjimą savo jėgomis; sukuria platesnes perspektyvas karjerai; formuoja geresnį organizacijos klimatą. Darbuotojų mokymasis ir kvalifikacijos kėlimas organizacijai naudingas, nes skatina motyvacijos augimą kvalifikacija- kaip aiškina darbo rinkos terminų ir sąvokų žodynas tai darbuotojo tam tikros profesijos, specialybės įvaldymo laipsnis, specialių žinių ir darbo įgūdžių visuma, kurią žmogus įgijęs gali kokybiškai (kompetentingai) dirbti atitinkamos rūšies darbą. Kvalifikacijos lygis išreiškiamas: darbininkų- tarifinėmis kategorijomis; tarnautojų- pareiginėmis kategorijomis; mokslo darbuotojų- moksliniais laipsniais ir vardais.

A. Sakalas(1996m. ), remdamasis vokiškąją terminologija, pateikia kad personalo mokymas arba kvalifikacijos kėlimas –suteikimas darbuotojams kvalifikacijos, reikalingos šiuo metu jų užimamoms pareigoms atlikti arba jos tobulinimas.

Kiekvienos įmonės personalas ir administracija yra suinteresuoti geresniais darbo rezultatais ir darbo užmokesčiu , todėl personalo veiklą įprasta reglamentuoti kvalifikaciniais reikalavimais vadovaujantiems specialistams ir tarnautojams.

,,mokymas – tai įvairūs būdai, kaip naujam ir jau dirbančiam darbuotojui suteikti įgūdžių , reikalingų tam tikram darbui atlikti. [13, 373psl. ].

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (2408 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arūnas
  • Darbuotojų mokymas ir kvalifikacijos tobulinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbuotojų mokymas ir kvalifikacijos tobulinimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-mokymas-ir-kvalifikacijos-tobulinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 20:35
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo