Darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos tobulinimas


Marijampolės avpk darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos tobulinimas. Tyrimo objektas. Tyrimo uždaviniai. Tyrimo metodai. Darbuotojų mokymo ir kvalfikacijos tobulinimo teoriniai aspektai mokymo ir kvalifikacijos kėlimo samprata ir reikšmė. Tyrimo metodika. Pusiau struktūruotas interviu. Anketinė apklausa. Tyrimo instrumentas. Atrankos metodas. Tyrimo imtis. Tyrimo eiga. Tyrimo etika. Priedas. Pusiau struktūruoto interviu klausimynas. Priedas. Apklausos anketa. Ačiū už atsakymus.

Lietuvos visuomenės demokratizavimas ir rinkos ekonomikos plėtra reikalauja esminių pokyčių visose gyvenimo srityse. Milžinišką vaidmenį šiuose pokyčiuose vaidina pagrindinis valstybės turtas- kvalifikuoti ir aukšto išsilavinimo žmonės. Daugelio organizacijų galutinį veiklos rezultatą dažnai lemia šių organizacijų darbuotojai. Jų noras bendradarbiauti, bendrų tikslų siekis lemia sistemos, kurioje jie veikia gyvybingumą, tobulėjimą ir klestėjimą. Tačiau jei atskiras darbuotojas to nedaro – sistema silpnėja. Pakeitus organizacinėms, ekonominėms, techninėms sąlygoms, augant konkurencijai, rinkai reikia vis aukštesnės kvalifikacijos personalo. Ryšium su tuo smarkai išauga mokymų bei kvalifikacijos tobulinimo vaidmuo. Savo ruožtu, tai įtakoja kvalifikuoto personalo vertę, kuri nuolat auga.

Siekiant suformuoti perspektyvią ir sėkmingai veikiančią organizaciją, jos vadovai turi suvokti, kad aplinkos pokyčių ir technikos naujovių vystymosi tempai neišvengiamai didės ir tuo pačiu skatins pačią organizaciją tobulėti, „mokytis“. Besimokanti organizacija savo narius skatina nuolat tobulėti ir mokytis, siekiant aukštesnio darbo kokybės lygio.

Kvalifikacijos tobulinimas ir mokymasis naudingi tuo, kad padidina darbo našumą ir darbinės veiklos vertę; padeda rasti efektyvius įvairių problemų sprendimus; didina lankstumą ir skatina motyvacijos augimą; sukuria platesnes karjeros perspektyvas; užtikrina organizacijos narių reikiamo lygio kvalifikacijos palaikymą. Kvalifikacijos tobulinimas svarbus tiek darbdaviams, tiek ir darbuotojams, tiek vadovams, tiek ir pavaldiniams, nes leidžia suvienodinti senai parengtų ir ką tik parengtų specialistų profesinę kvalifikaciją. Tačiau, remiantis A. Patapu ir R. Kasperavičiūtė (2009), mūsų šalyje personalo mokymui ir kvalifikacijos tobulinimui vis dar skiriamas per menkas dėmesys, nors organizacijų vadovai turi būti suinteresuoti vieningų darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo ir mokymų programų kūrimu.

Šiuolaikinė valstybės tarnautojų mokymų metinė planavimo sistema iš valstybės ir savivaldybių įstaigų bei institucijų personalo tarnybų, padalinių bei skyrių vadovų reikalauja atsakingai priimtų sprendimų. Kvalifikacijos tobulinimas ir mokymas negali būti suvokiami kaip kažkas abstraktaus ar kažkokia laisvalaikio praleidimo forma. Siekiant užtikrinti efektyvų ir sėkmingą kvalifikacijos tobulinimo ir mokymo procesą organizacijoje, sistemiškai turėtų būti nustatomi kvalifikacijos tobulinimo ir mokymų poreikiai ir tikslai, tinkamai realizuojamos, o taip pat vertinamos mokymo programos.

Personalo kvalifikacijos tobulinimo ir mokymo klausimai įgauna vis didesnį aktualumą, nes keičiasi ekonominė situacija, socialinė-kultūrinė aplinka, vystosi ir tobulėja technologijos. Vis plačiau nagrinėjamos viešojo sektoriaus valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo ir mokymosi temos. Viešojo sektoriaus personalo mokymo klausimus nagrinėjo E. Chlivickas (2006), A. Liučvaitienė, A. Stankevičienė ir D. Volungevičienė (2008), A. Patapas ir R. Kasperavičiūtė (2009), S. Puškorius ir R. Vanagas (2011) ir kiti mokslininkai.

Problema. Ar viešojo sektoriaus institucijų personalo mokymas ir kvalifikacijos tobulinimas vyksta nuosekliai ir kokie pagrindiniai šio proceso ypatumai?

Tyrimo objektas. Darbuotojų mokymo ir profesinio tobulinimo procesas.

Tyrimo tikslas. Ištirti ir įvertinti darbuotojų mokymo ir profesinio tobulinimo procesą Marijampolės AVPK.

Apžvelgti šiuo metu labiausiai paplitusias žmogiškųjų išteklių vystymo tendencijas, atskleisti darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo sampratą, elementus ir funkcijas.

Išanalizuoti policijos darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą ir mokymą reglamentuojančius dokumentus.

Ištirti Marijampolės AVPK vadovų požiūrį į darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo procesą.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3155 žodžiai)
  • Universitetas
  • Robin
  • Darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos tobulinimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos tobulinimas. (2015 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-mokymo-ir-kvalifikacijos-tobulinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 07 d. 11:09
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo