Darbuotojų motyvacija (2)


Darbuotojų motyvacija psichologijos referatas.


Tačiau pagal McGregor ( cit. pgl. Foster J.J, 2005 ) vadovai dažnai remiasi viena iš dviejų alternatyvių darbuotojų motyvacijos ideologijų. Jos žinomos X teorijus ir Y teorijos pavadinimu, tačiau tai yra ne teorijų, o prielaidų rinkinys. X teorijoje daroma prielaida, kad darbininkai iš prigimties yra tinginiai, nemėgsta savo darbo ir kad juos reikia priversti, bei kontroliuoti, taikant įvairius paskatinimus ir bausmes. Y teorija teigia, kad darbininkai jaučia psichologinį poreikį dirbti, jie nori ką nors pasiekti ir būti atsakingi.

Pagrindinis įmonių resursas – tai jos personalas. Todėl viena pagrindinių įmonės užduočių efektyviai išnaudoti personalo galimybes. Kaip rodo praktika, darbuotojo įgūdžiai neduoda rezultato, jei jis nėra suinteresuotas tuo rezultatu ( Ulienė S.,2010). Teigiama darbuotojo dabro motyvacija yra vienas pagrindinių veiksnių, kuris leidžia ne tik sklandžiai vystytis pačiai kompanijai, bet turi įtakos ir šalies ekonomikai.

Kaip teigia Gerdvilienė M., Šalkauskienė L., Stankevičienė J. (2006) motyvavimas svarbus tuo, kad juo galima skatinti tokį darbuotojų elgesį, kuris nulemtų aukštus įmonės pasiekimus. Ir kaip teigia Ječiuvienė M. (2006) priešingai, jei darbuotojai abejingi darbui, apatiški, nedrausmingi, nuolat ginčijasi ir skundžiasi, nesidomi problemomis, priešinasi permainoms – gerų rezultatų sunku tikėtis. Taip pat stipri darbuotojo motyvacija užtikrina jo lojalumą įmonei, o tuo pačiu ir mažesnes įmonės finansines ir laiko sąnaudas ieškant naujų darbuotojų. Kaip teigia Kleinbeck ir Fuhrmann; Barrick ir Mount ( cit. pgl. Genevičiūtė- Janonienė G. ir Endriulaitienė A., 2008) daugelis mokslininkų bei praktikų nurodo, kad darbo motyvacija gali padėti numatyti darbuotojų kaitą organizacijoje, pravaikštas, produktyvumą, pasitenkinimą darbu, lyderiavimą ar darbuotojo psichologinę savijautą. Sklandus įmonės vidaus darbas, kuri užtikrina aukšta darbuotojų darbo motyvacija padeda jai tapti pakankamai konkurencinga tiek savo šalyje, tiek tarpvalstybinių mąstu.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1345 žodžiai)
  • Universitetas
  • Renata
  • Darbuotojų motyvacija (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbuotojų motyvacija (2). (2017 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-motyvacija-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:54
×