Darbuotojų motyvacija vadybos referatas


Paveikslų sąrašas. Įvadas. Bendra įmonės charakteristika. Personalo pripažinimas ir motyvacija. Išvados. Literatūra.


Išanalizuoti Uždarosios akcinė bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“ darbuotojų pasitenminimją darbu.

Centralizuotu šilumos tiekimu mieste aprūpinama apie 80% gyventojų, t.y. 35000 žmonių.

Vadovas yra suinteresuotas, kad darbuotojas gerai dirbtų, todėl būtina juos pažinti, žinoti jų potencialą ir darbo motyvus. Kadangi kiekvienas žmogus skiriasi savo norais, elgsena, prie kiekvieno reikalingas individualus priėjimas.

Prie tipologijų, kurios padėtų vadovui praktiškai dirbti, priskirtina H.Dirks sukurta tipologija:

Motyvacija tai savęs ir kitų skatinimo procesas. Ir nors tai yra daugiau psichologinio pobūdžio problema, pabandysiu ją panagrinėti vadybos požiūriu.

Motyvacija - tai savęs ir kitų nuteikimas veiklai, užtikrinančiai organizacijos tikslų įgyvendinimą, tai poveikis veiksmų įgyvendinimui, tai veikla, turinti tikslą aktyvinti žmones.

Fiziologiniai poreikiai reikalingi išgyvenimui. Tai paaiškinama, kad žmogui reikia dirbti, gauti atlygį už darbą, kad turėtų pragyvenimo šaltinį.

Apsauga nuo supančios aplinkos, fizinių ir psichologinių pavojų. Tai užtikrintumas ateitimi.

Potencinių galimybių realizavimas ir asmenybės vystymasis. Žmogus patenkintas, kai padaro tai, ką užsibrėžė.

Bendrovėje taikomas laikinis darbo užmokestis. Nustatomi skirtingi pareiginiai lygiai, todėl nustatomas ir skirtingas bazinis atlyginimas. Už gerus darbo rezultatus, rodančius, kurie darbuotojai yra pažangesni ir kurių darbas turi būti stimuliuojamas, yra mokamos atitinkamos priemokos.

Už padidintų darbų krūvį, už darbuotojo pavadavimą, parodytą iniciatyvą išmokamos įvairios priemokos iš darbo apmokėjimo lėšų, premijuojama iš pelno.

Pagal patvirtintus darbo apmokėjimo nuostatus, bendrovėje taikomas ir kintamų priedų išmokėjimo principas. Darbo apmokėjimo sistema bendrovėje yra pakankamai aiški ir visiems suprantama. Numatyta, kad už gerus atskirų padalinių darbo rezultatus, nesant darbo drausmės pažeidimų, gali būti išmokami kintami priedai.

Taip pat numatytas darbuotojų skatinimas iš pelno. Tuo tikslu, esant pelnui, nustatoma premijų iš pelno suma kiekvienam padaliniui. Padalinių vadovai, atsižvelgdami į kiekvieno darbuotojo indėlį, asmenines savybes, darbo stažą įmonėje teikia pasiūlymus direktoriui dėl atskirų darbuotojų premijavimo. Tam taikomi koeficientai, įvertinantys darbuotojo hierarchinį lygį.

Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų - visi bendrovės darbuotojai yra apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų

Lengvatiniai kredita i- gerai dirbantiems ir iniciatyviems darbuotojams suteikiami lengvatiniai kreditai, t.y. neilgam laikotarpiui darbuotojas gali pasiskolinti iš bendrovės beprocentinę išmoką.

Kitos išmokos - tai transporto priemonių išlaidų apmokėjimas, išlaidų apmokėjimas už tarnybinius pokalbius mobiliaisiais telefonais, premijavimas darbo ar gyvenimo jubiliejaus progomis, vedybų, vaiko gimimo atvejais. Taip pat, mirus bendrovės darbuotojo šeimos nariui skiriamas nemokamas transportas, išmokama piniginė pašalpa. O bendrovės darbuotojo mirties atveju, apmokamos visas laidojimo išlaidas. Išmokamos pašalpos ir kitais nenumatytais atvejais pagal darbuotojo prašymą.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 56 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2511 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Darbuotojų motyvacija vadybos referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbuotojų motyvacija vadybos referatas. (2017 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-motyvacija-vadybos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:00
×