Darbuotojų motyvavimas referatas


Darbuotojų motyvavimas referatas.


Elgesio reguliavimo teorijų pagrindas yra žmogaus elgesio keitimas, organizacijai naudinga kryptimi.

Teorijas kuriant didžiausią reikšmę turėjo O.U.Maslov’o, F. Gercbergerio ir D. Maklelando darbai.

Rezultatai (( atlyginimas – ryšio viltis yra gauti už rezultatus pageidaujamą atlyginimą

Pradėsiu lyginti nuo pasitenkinimo darbu motyvavimo teorijų. Šios teorijos stengiasi nustatyti poreikius, skatinančius žmogų aktyviai veikti. Tuo tikslu žmogaus poreikiai gali būti suskirstyti į penkias kategorijas: fiziologiniai poreikiai; saugumo ir ateities garantijų poreikiai; socialiniai poreikiai; pagarbos poreikiai; noras parodyti savo galimybes. Visus šiuos poreikius aptaria ir O.U.Maslov’as, D. Maklelandas bei F. Gercbergeras, tik kiekvienas autorius savaip vertina ir skirsto šiuos poreikiu. Bet jų pasisakymai iš esmės panašūs ir pateikti kitais žodžiais.

Pagal šį modelį tarsi ir skirstoma veikla įmonėje. Vertinamos darbuotojo pastangos, gilinamasi kaip jis suvokia užduotis. Stebimi rezultatai, nuo jų priklauso atlygis. Kiekvienas darbininkas gauna sutarta atlyginimą, o premijos jau priklauso nuo darbo rezultatų. Atlyginimas didinamas išdirbus tam tikrą laiką. Po to seka pasitenkinimas darbu arba ne. Kadangi kiekvieno poreikiai ir rezultatai skirtingi, todėl ir pasitenkinimas darbu skirtingas. Pavyzdžiui, darbuotojas pastebėjęs, kad nurašytos prekės tik guli sandėlyje ir užima vietą, kad iš jų jokios naudos. Tos prekės tinkamos naudoti, tik jau nebemadingos ir su nežymimais išorės defektais. Jis sugalvojo tas prekes realizuoti. Pasitarus su vadovybe, padarė stendą, sudėjo nurašytą produkcija, uždėjo plakatą, kad vyksta akcija ir tokiu būdu buvo išparduotos prekės. Vadovybė sveikino tokį poelgi ir tas darbuotojas gavo kažkokį tai procentą nuo pardavimo sumos. Šis pavyzdys tik įrodo, kad šioje firmoje nemalšinamos naujos idėjos, tik skatinamos palankiu įvertinimu ir žinoma premija už rezultatus.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2477 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gediminas
  • Darbuotojų motyvavimas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbuotojų motyvavimas referatas. (2016 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-motyvavimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 02:43
×