Darbuotojų motyvavimo būdai savarankiškas darbas


Vadybos savarankiškas darbas. Darbuotojų motyvavimo būdai. Komercinių įmonių klasifikavimas. Darbuotojų motyvavimo būdai. Darbo užmokestis ir jį lemiantys veiksniai. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Karjera, darbas, darbo užmokestis yra vieni iš pagrindinių veiksnių, lemiančių asmens gyvenimo kokybę. Darbo užmokestis tenkina daugelį žmogaus poreikių: fiziologinius, socialinius, materialinius, saviraiškos, saugumo ir t. t. Darbo užmokestis yra tam tikras prestižas, kuris lemia profesijos ir karjeros pasirinkimą.

Tad kiekvienas dirbantis asmuo suinteresuotas gauti kuo didesnį darbo užmokestį Tyrimo aktualumas: darbo užmokestis yra vienas iš pagrindinių asmens pajamų šaltinių, kurio dydis lemia asmens ir jo šeimos gyvenimo sąlygas ir kokybę, lemia darbo bei gyvenamosios vietos pasirinkimą. Mažas darbo užmokestis – viena iš svarbiausių daugelio pasaulio šalių (taip pat ir Lietuvos) ekonominių ir socialinių problemų.

Didėjantis darbo užmokestis teikia aukštesnį pragyvenimo lygį bei atspindi ekonominės gerovės pasiekimus. Darbo užmokestis ne tik priklauso nuo darbuotojo kompetencijos ir sugebėjimų, bet ir nuo įvairių ekonominių, teisinių, politinių bei kitų veiksnių. Todėl svarbu tiksliai identifikuoti šiuos veiksnius ir įvertinti jų įtaką darbo užmokesčio dydžiui bei augimo tempui.

Darbo užmokestis ir jį lemiantys veiksniai Darbo užmokestis – tai darbo jėgos kaina: darbuotojas, parduodamas savo protinę ir fizinę darbo jėgą, laiką, gauna mainais užmokestį, o darbdavys, samdydamas darbo jėgą, už tai moka. DU dydis priklauso nuo vidinių ir išorinių veiksnių. Vidiniai veiksniai priklauso nuo darbdavio ir darbuotojo.

Todėl darbdaviai skatina darbuotojus mokytis, nes kvalifikuotesni darbuotojai dėl našesnio darbo gali atnešti didesnę naudą ir pelną. Profesinė kompetencija.

Darbo užmokesčio dydis priklauso nuo darbuotojų asmeninių savybių, bendrojo išsilavinimo, kvalifikacijos, profesijos ir patirties. Aukštos kvalifikacijos ir didelės patirties darbuotojai sunkiai pakeičiami kitais darbuotojais, todėl mokamas didesnis darbo užmokestis.

Baltijos šalių darbo rinkos tyrime (2008– 2009 m.) nustatyta, kad ekonomikos nuosmukio metu Baltijos valstybėse padidėjo aukštąjį išsilavinimą turinčių ir neturinčių darbuotojų darbo užmokesčio skirtumas (nuo 51 proc. iki 67 proc.). Išorinius veiksnius sudaro ekonominiai – socialiniai veiksniai ir teisiniai – politiniai veiksniai.

 • Vadyba Savarankiški darbai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Odeta
 • 14 puslapių (2220 žodžių)
 • Kolegija
 • Vadybos savarankiški darbai
 • Microsoft Word 169 KB
 • Darbuotojų motyvavimo būdai savarankiškas darbas
  10 - 3 balsai (-ų)
Darbuotojų motyvavimo būdai savarankiškas darbas. (2015 m. Gruodžio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-motyvavimo-budai-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 09:20