Darbuotojų motyvavimo būdai


Darbuotoju motyvacijos budai. Motyvavimo metodai. Darbuotoju motyvavimo metodai. Personalo motyvavimo budai. Motyvacijos budai. Motyvacijos metodai. Darbuotoju motyvavimas. Darbuotojų motyvavimo būdai organizacijoje. Motyvacijos būdai ir metodai. Motyvacijos budai organizacijose.

Įvadas. Motyvacijos teorinė analizė. Darbuotojų motyvacijos būdų charakteristika. Motyvacijos nauda veiklos rezultatams. Trumpa AB „Mažeikių nafta“ istorija. Įmonės darbuotojų motyvacijos charakteristika. „AB Mažeikių nafta“ darbuotojų motyvacijos būdų tyrimas. Tyrimo instrumentalijaus charakteristika. Atlikto tyrimo analizė. Išvados ir pasiūlymai.

Pagrindinė valdymo užduotis – numatyti organizacijos ateitį ir vesti i tą ateiti organizaciją. Tai – planavimo ir organizavimo uždaviniai. Tačiau jokiu būdu nereikia apsiriboti šia išvada, jog protingas strateginis planas ir protinga organizacinė struktūra būtinai padės pasiekti organizacijos tikslus. Norint šiuos sprendimus paversti realiais veiksmais ir atliktu kokybišku darbu, vadovai turi būti pasirengę skatinti ir remti tuos žmones, kurie tuos planus vykdo ir dirba tose struktūrose. Šiems planams įgyvendinti reikia nemažai laiko, todėl šiuo atžvilgiu yra labai svarbios visos pastangos ir siekiai išlaikyti žmones orientuotus į tuos tikslus. Šis procesas vadinamas – motyvacija.

Motyvacija gali buti efektyvi tik tuo atveju jei bus atsižvelgta į asmenų, atliekančiu tą darbą, norus bei poreikius. Taigi, tinkama motyvacija yra vienas iš keleto veiksnių, sąlygojančių asmens veiklos rezultatus.

Darbo tikslas – išnagrinėti darbuotojų motyvavimo būdus bei charakteristiką, pasirin gilinantis į motyvacijos teorija bei vadovų naudojimą motyvavimo praktiką reikia suvokti keletą esminiantra, motyvacija – vienas iš veiksnių, sąlygojančių asmens veiklos rezultatus. Taip pat svarbūs tokie veiksniai, kaip sugebėjimai, ištekliai ir sąlygos, kuriomis tai atliekama.

Trečia, vadovai ir teoretikai mano, jog motyvacija nėra pastovi būsena, todėl ją reikia periodiškai papildyti. Iš tikro motyvacijos teorija ir motyvavimo praktika nagrinėja procesus, kurie teoriškai niekada nesibaigia, remiantis nuostata, jog motyvacija ilgainiui gali išsisklaidyti .

Ketvirta, motyvacija – priemonė, su kurios pagalba vadovai gali sutvarkyti darbo santykius organizacijoje.

Yra ir daugiau motyvacijos teorijų. Kiekviena motyvacijos teorija mėgina apibūdinti, kokie žmonės yra ir kokie gali tapti. Todėl įprasta sakyti, jog motyvacijos teorija išreiškia ypatingą požiūrį į žmones. Motyvacijos teorijos turinys padeda suprasti dinamiškų santykių pasaulį, kuriame gyvuoja organizacijos, apibūdinamas kasdienius vadovų ir darbuotojų ryšiu organizacijose.

Kadangi motyvacijos teorija nagrinėja žmonių tobulėjimą, tai jos taip pat padeda vadovams ir darbuotojams galynėtis su organizacijos valdymo dinamika.

Nagrinėjant ankstyvosios motyvacijos galima paminėti jog motyvacija viena iš anksčiausių sąvokų, su kuriomis vadovai ir vadybos teoretikai ėjo imčių. Vadinamasis tradicinis modelis dažnai siejamas su frederiko tayloro vardu ir mokslinio valdymo teorija.

  • Microsoft Word 74 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (2705 žodžiai)
  • Universitetas
  • Michalina
  • Darbuotojų motyvavimo būdai
    9 - 1 balsai (-ų)
Darbuotojų motyvavimo būdai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-motyvavimo-budai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 14:57
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo