Darbuotojų sauga ir sveikata darbe


Darbuotojų sauga ir sveikata darbe. Pateikite atsakymus į šiuos kontrolinius klausimus Kas yra darbo sauga? Pateikite dirbančiųjų sveikatos samprata. Kokie pagrindiniai sveikatos strategijos tikslai Lietuvoje? Apibudinkite darbo aplinka. Kokie darboviečių įrengimo bendrieji nuostatai. Kaip pasireiškia darbuotojų nuovargis. Kokios būna pertraukos dirbant. Apibudinkite darbo ir poilsio laikus Darbo laikas. Kokiais atvejais naudojamas sutrumpintas darbo laikas. Kokia oro cheminė sudėtis procentais? Kokios priežastys keičia šią sudėtį. Kurie yra kenksmingi ir pavojingi darbo aplinkos veiksniai? Apibudinkite kiekvieną atskirai. Nelaimingi atsitikimai , jų priežastys , tyrimas ir prevencija. Aktai N1 ir NKokiais atvejais šie aktai pildomi. Kokiomis priemonėmis apsaugomi darbuotojai nuo triukšmo , vibracijos , gamybinių dulkių , kenksmingų cheminių medžiagų , šiluminio poveikio. Kokie gaisrų gesinimo būdai ir medžiagos Fizinis gesinimo būdas. Cheminis gesinimo būdas. Apibudinkite darbo vietos ergonomiką. Išvardinkite krovinių tvarkymo rankomis rizikos prevencijos metodus. Kaip pritaikoma darbo vieta pagal darbuotojo galimybes. Profesinės ligos , jų paplitimas Europos Sąjungos šalyse ir Lietuvoje. Kurie dažniausi rizikos veiksniai. Kokios priežastys skatina susirgti profesine liga. Kaip atliekamas profesinės rizikos vertinimas ir prevencija. Kokia privaloma sveikatos stiprinimo darbe koncepcija? Kaip organizuojama gyventojų ir turto apsauga ekstremaliomis situacijomis. Atsakomybės formos pažeidus darbo saugos ir sveikatos reikalavimus. Visiška materialinė atsakomybė. Ribota materialinė atsakomybė.


•Fiziniai požymiai: silpnumas, raumenų skausmai, pablogėjusi atmintis, nemiga ir įsitempimas. Taip pat gali skaudėti gerklę, limfmazgius, sąnarius ir galvą. Galimos somatinės pasekmės kaip miego sutrikimai, nuovargis, alergijos, migrena, krūtinės skausmai.

•Psichiniai požymiai: Dažnai besikartojančios emocinės iškrovos nualina organizmą, galimos psichologinės pasekmės: nervingumas, išsekimo jausmas, depresija, mąstymo sutrikimai, psichotropinių medžiagų vartojimas ir pan.

Kokia oro cheminė sudėtis procentais? Kokios priežastys keičia šią sudėtį?

Kurie yra kenksmingi ir pavojingi darbo aplinkos veiksniai? Apibudinkite kiekvieną atskirai.

Cheminė aplinka – tai atmosferos oro procentinė sudėtis: 78% azoto, - 21% deguonies, k 0,9% argono ir kitų inertinių dujų ir w 0,1% anglies dvideginio. Šios sudėties oras žmogui tinkamiausias, tačiau aplinkos ore yra kenksmingų medžiagų tokių kaip dujų, garų, dulkių.

Kada ir kokiu tikslu atliekami įvadinis saugos ir sveikatos instruktažas ir 4 instruktažai darbo vietoje? Kur įforminami? Kiek saugomi?

Nelaimingų atsitikimų priežastys gali būti bazinės (aplinkos, asmenybės, elgesio faktoriai). Netiesioginės priežastys (nesaugus veiksmas, aplinka). Tiesioginės priežastys (konkretaus fizinio veiksmo pasireiškimas).

Kokiomis priemonėmis apsaugomi darbuotojai nuo triukšmo, vibracijos, gamybinių dulkių, kenksmingų cheminių medžiagų, šiluminio poveikio?

Aprūpinti individualiomis apsaugos nuo triukšmo priemonėmis, pvz.: ausų kamštukais, ausinėmis.

Apsauga nuo vibracijos, individualios apsaugos priemonės – spec. pirštinės, avalynė, kilimėliai.

Nuo cheminių medžiagų tinkamas asmeninių apsauginių ir saugos priemonių parinkimas ir naudojimas; asmeninis monitoringas,bei būtina informacija, apie cheminių medžiagų ir preparatų galimą pavojų, pateikimas jų vartotojams.

Nustatinėjant profesinės rizikos pavojus įmonėje yra būtina konsultuotis su visais įmonės darbuotojais, įtraukti juos į pavojų nustatymo procesą. Kadangi jie gali pastebėti tokius pavojus, kurie iš karto nėra akivaizdūs.

6.pavojingų darbo procesų pakeitimas ne pavojingais arba ne tokiais pavojingais.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (3126 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sipa
  • Darbuotojų sauga ir sveikata darbe
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbuotojų sauga ir sveikata darbe. (2019 m. Liepos 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-sauga-ir-sveikata-darbe.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 24 d. 04:35
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo