Darbuotojų sauga ir sveikata (DSS)


Darbuotojų sauga ir sveikata (DSSDarbuotojų sauga ir sveikata. Darbuotojų sauga ir sveikata (DSSDarbuotojų sauga ir sveikata. Norminiai teisės aktai. Lr konstitucija. Lr darbo kodeksas. Lr darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas. Poįstatyminiai aktai. Darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimas Lietuvos respublikoje. Darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimas lr. Vdi struktūra. Valstybinė darbo inspekcija. Darbo ginčų komisija. Darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimas įmonėje. Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnyba (dsstDarbuotojų saugos ir sveikatos tarnyba. Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos funkcijos. Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos teisės. DSST specialisto pareiga. Darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimas įmonėje. Darbuotojų saugos ir sveikatos komitetas. Darbuotojų saugos ir sveikatos komiteto funkcijos. Darbuotojų atstovų saugai ir sveikatai funkcijos. Darbuotojų atstovai. Darbuotojų pareigos. Darbuotojų teisės.


Žmonių sauga ir sveikata - viena didžiausių visuomenės socialinių ir ekonominių vertybių. Sveikatos potencialą ir jos palaikymo sąlygas lemia ne tik tinkama sveikatos priežiūra, gyventojų pastangos ugdyti sveikatą, bet ir daug kitų veiksnių, kurių tarpe labai svarbi yra gyvenamosios, gamtinės ir darbo aplinkos kokybė. Valstybė ir kiekvienas asmuo privalo saugoti aplinką nuo kenksmingų veiksnių.

LR konstitucija Kodeksai, įstatymai Poįstatyminiai aktai Įmonės lokaliniai darbuotojų saugos ir sveikatos dokumentai.

Įstatyme apibrėžta pagrindinės darbuotojų saugos ir sveikatos sąvokos, nustatytos darbdavio ir darbuotojų pareigos, teisės bei atsakomybė darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais, taip pat bendrieji reikalavimai darbo vietų įrengimui, darbo priemonėms, darbuotojų instruktavimui, mokymui, sveikatos priežiūros organizavimui, darbuotojų saugos ir sveikatos būklės vertinimui bei nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų tyrimui.

Kontroliuoja, kaip įmonėse laikomasi saugos ir sveikatos reikalavimų; konsultuoja darbuotojus, darbdaviui atstovaujančius asmenis visais su darbo santykiais susijusiais klausimais; tiria sunkius ir mirtinus nelaimingus atsitikimus darbe; tiria profesines ligas; nagrinėja darbuotojų prašymus ir skundus; bendradarbiauja su vietos savivaldos institucijomis, darbdavių organizacijomis, profsąjungų organizacijomis; teikia pastabas bei pasiūlymus dėl saugos ir sveikatos darbe klausimais rengiamų aktų projektų.

Siekiant užtikrinti darbuotojų saugą ir sveikatą, įmonėse skiriami darbuotojų saugos ir sveikatos specialistai arba steigiamos darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos.

  • MS PowerPoint 238 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 37 puslapiai (1440 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Neringa
  • Darbuotojų sauga ir sveikata (DSS)
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbuotojų sauga ir sveikata (DSS). (2019 m. Spalio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-sauga-ir-sveikata-dss.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 07:33
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo