Darbuotoju sauga ir sveikata skaidrės


Darbuotojų sauga ir sveikata. Darbuotojų sauga ir sveikata Lietuvoje. Darbuotojų pareigos ir teisės. Darbdavių pareigos ir teisės. Darbuotojų saugos ir sveikatos rizikos veiksnių klasifikavimas. Kenksmingosios medžiagos. Kenksmingų ir pavojingų veiksnių klasifikavimas. Darbuotojų mokymas, instruktavimas, atestavimas.

LR dss reguliuoja ir reglamentuoja šie pagrindiniai įstatymai ir teisės aktai: LR konstitucija LR darbo kodeksas LR dss įstatymas LR ministerijų ir kitų žinybų įstatyminiai ir poįstatyminiai teisės aktai.

Darbuotojų teisės: Reikalauti, kad darbdavys užtikrintu darbų saugumą ir sveikatą apsaugančias priemones. Sužinoti iš padalinio vadovo apie darbe esančius sveikatai pavojingus ir kenksmingus veiksnius. Atsisakyti dirbti, jei yra pavojus darbuotojo saugumui ir sveikatai. Įstatymų numatyta tvarka reikalauti, kad būtų atlyginta žala padaryta sveikatai dėl nesaugių darbo sąlygų. Iškilus klausimams dėl apsaugos ir sveikatos kreiptis į darbuotojų atstovą.

Darbuotojo pareigos: Darbo priemones naudoti tik pagal saugos darbo reikalavimus. Savarankiškai neišjungti, nekeisti įrengtų įtaisų, sugedus apie juos informuoti darbdavį. Saugoti savo ir kitų darbuotojų sveikatą. Pasitikrinti sveikatą įstatymo nurodyta tvarka. Informuoti padalinio vadovą apie gautas traumas ir kitus su darbu susijusius sveikatos sutrikimus.

Darbdavio pareigos: Pranešti valstybinei darbo inspekcijai apie įmonės eksploatacijos pradžią. Instruktuoti ir mokyti darbuotojus saugiai dirbti. Sudarant darbo sutartį ir vėliau informuoti darbuotojus apie darbo vietoje esančius kenksmingus ir pavojingus veiksnius. Kontroliuoti kaip laikomasi darbo saugos reikalavimų. Pažeidus juos nutraukti darbą ir už tą dieną nemokėti. Nustatyta tvarka pranešti apie nelaimingus atsitikimus valstybinei darbo inspekcijai. Atsižvelgiant į medicinos komisijos išvadas perkelti darbuotoją į lengvesnį darbą. Parengti įmonės saugos ir sveikatos instrukcijas, jas tvirtinti.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 21 KB
  • 2014 m.
  • 21 puslapis (803 žodžiai)
  • Sandra
  • Darbuotoju sauga ir sveikata skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Darbuotoju sauga ir sveikata skaidrės. (2014 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-sauga-ir-sveikata-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:29
×