Darbuotojų sauga ir sveikata statyboje


Darbu sauga statyboje. Darbų sauga statybose. Darbo sauga statybose. Darbo sauga statyboje. Tinkavimo darbu sauga. Muro darbų sauga. Darbu sauga vykdant zemes darbus. Darbo saugos reikalavimai statybose. Sauga statyboje. Darbuotojų sauga ir sveikata vykdant betonavimo darbus.

Įvadas. Pagrindiniai teisės aktai, reglamentuojantys darbuotojų saugą ir sveikatą lr. Darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų sistema. Darbuotojų saugos ir sveikatos valdymas. Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos įmonėse. Reikalavimai darbo aplinkai, darbo vietoms, darbų organizavimui. Darbdavių bei darbuotojų pareigos ir teisės. Darbo ir poilsio laikas. Darbuotojų saugos ir sveikatos būklės vertinimas. Nelaimingi atsitikimai darbe, profesinės ligos ir socialinis draudimas. Ekonominės priemonės ir atsakomybė. Saugaus darbo organizavimas įmonėse. Darbuotojų mokymas ir atestavimas. Darbų saugos ir sveikatos instrukcijų rengimas. Asmeninės apsaugos priemonės. Profesinės rizikos vertinimas. Potencialiai pavojingi įrenginiai, pavojingi darbai. Elektros saugos pagrindai. Priešgaisrinė sauga. Darbo higiena. Pirmoji medicinos pagalba. Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų tyrimas. Darbo ergonomika. Darbų sauga statyboje. Statinio projektuotojo pareigos ir atsakomybė. Statybos užsakovo pareigos ir atsakomybė. Statybos rangovo pareigos įrengiant darbovietes statyboje. Pastolių statymas ir naudojimas. Nešiojamų kopėčių naudojimas. Kėlimo kranų saugos naudojimosi taisyklės. Kėlimo įranga. Krovinių kėlimas rankomis. Transportavimo darbai statybos aikštelėje. Darbuotojų sauga ir sveiktata vykdant žemės darbus. Darbuotojų sauga ir sveikata vykdant konstrukcijų montavimo darbus. Darbuotojų sauga ir sveikata vykdant betonavimo darbus. Darbuotojų sauga ir sveikata vykdant mūro darbus. Darbuotojų sauga ir sveikata vykdant ruloninių stogo dangų įrengimo darbus. Darbuotojų sauga ir sveikata dengiant stogus banguotais lakštais. Darbuotojų sauga ir sveikata atliekant stališkuosius darbus. Darbuotojų sauga ir sveikata vykdant tinkavimo darbus. Darbuotojų sauga ir sveikata vykdant dažymo darbus. Literatūra. Priedai.

Nauja technika išvaduoja nuo daugelio gamybos problemų, tačiau ji galutinai neišsprendžia žmogaus darbe klausimų. Užtenka mažiausio nusižengimo technologijai, saugos darbe reikalavimams, ir technikos stebuklai tampa žiauriu žmogaus priešu. Traumatizmas darbe kelia susirūpinimą visose šalyse. Jo lygis, dinamika, materialiniai padariniai priklauso nuo socialinių ir ekonominių veiksnių, saugos darbe organizavimo, norminių aktų vykdymo ir kontrolės.

Kyla retorinis klausimas. Ar nelaikas būtų sustoti šiose technikos lenktynėse? Ar nesukurs pagaliau žmogus tokių daiktų, kurie pražudys ir jį patį ir tai ką sukūrė per daugelį metų? Ne, ne šito nebus.

Lietuvos žmonių saugos ir sveikatos sistema (anksčiau vadinama – darbo apsauga) pradėta kurti dar pokario laikotarpiu. Buvo ratifikuota keletas tarptautinės darbo organizacijos (tdo) konvencijų, veikė įstatymais sukurtos valstybinės kontrolės institucijos (darbo inspekcija, technikos priežiūros inspekcija ir kt. ), egzistavo draudimų nuo nelaimingų atsitikimų darbe sistema.

Esminiai gyvenimo pasikeitimai Lietuvos valstybėje prasidėjo po 1990metų kovo 11-osios. Savo nepriklausomybę stiprinanti Lietuva žengia į laisvąją rinką, vykdo esmines ekonomines, socialines ir teisines reformas. Todėl kyla daug spręstinų klausimų, tarp jų ir tokioje socialinėje sferoje – kaip žmogaus sauga darbe. Suprantama, saugos darbe reformų turinį ir kryptis lemia ekonominės reformos turinys, tempai ir efektyvumas. Šiandien aišku, kad privatizacija, ūkio išvalstybinimas pagilino saugos darbe problemas, ir be aktyvaus valstybės bei teisės reguliuojamojo poveikio jos nebus išspręstos.

Kartu reikia didinti sistemos žmogus-mašina patikimumą, techniką pritaikyti prie žmogaus, o ne atvirkščiai. Svarbus vaidmuo čia tenka projektuotojams, inžinieriams, darbo psichologijos, fiziologijos žinovams, darbo medicinos specialistams, saugos darbe organizatoriams. Saugos darbe organizavimo profesija yra viena iš humaniškiausių, bet yra įmonių ir organizacijų, kuriose atsisakoma šių specialistų paslaugų. Vien dėl to ateityje nuostoliai bus didžiuliai.

Norint užkirsti kelią traumatizmui, reikia išsiaiškinti aplinkybes skatinančias žmogų pažeisti taisykles. Be specialaus tyrimo galima konstatuoti, kad egzistuoja bendros priežastys, susijusios su žmogaus ir visuomenės blogiausia, kad žmogus ne tik pripranta prie pavojaus, bet pradeda nuolatos nesilaikyti saugos darbe taisyklių ir sąmoningai jas pažeidinėti.

  • Microsoft Word 1631 KB
  • 2012 m.
  • 105 puslapiai
  • Universitetas
  • Erniuxas
  • Darbuotojų sauga ir sveikata statyboje
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Darbuotojų sauga ir sveikata statyboje. (2011 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-sauga-ir-sveikata-statyboje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:04
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo