Darbuotojų sauga sankabos remonto padalinyje


Įvadas. Saugaus darbo organizavimas. Saugaus darbo teisinis reguliavimas. Saugos darbe ir pareiginių instrukcijų rengimas. Darbuotojų instruktavimas mokymas ir atestavimas. Darbo aplinkos projektavimas ir vertinimas. Reikalavimai gamybiniam padaliniui ir darbo vietoms. Darbo aplinkos parametrai. Darbo aplinkos pavojingi, kenksmingi rizikos veiksniai. Profesinės rizikos vertinimas. Darbuotojų saugos prevencijos priemonės. Gaisrinė sauga. Gaisrinės saugos reikalavimai. Priešgaisrinės saugos priemonės. Išvados. Informacijos šaltiniai.


Atsakomybės už darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimų pažeidimus bendruosius principus.

pažeidimų, nelaimingų atsitikimų, profesinių ligų analizės duomenis. Instruktavimui darbo vietoje instrukcijos rengiamos arba tam tikrų profesijų darbuotojams (kelio darbininkams, vairuotojams, tekintojams, šaltkalviams ir t.t.) arba darbo priemonių naudojimui (kompiuterinės įrangos, dirbant galandimo staklėmis, dirbantiems su įrengimais ir t.t.) Parengtos instrukcijos derinamos su saugos ir sveikatos komitetu ir tvirtinamas įmonės direktoriaus įsakymu.

Kiekviena saugos ir sveikatos instrukcija (išskyrus įvadinę) turi pavadinimą ir numerį.

Periodiškai instruktuojama nerečiau kaip kartą per 12 mėnesių. O jeigu darbuotojas dirba įmonėje pirmus metus - 2 kartus per metus.

Papildomai darbuotojai instruktuojami: pakeitus darbo priemones, medžiagas, įrenginius, pasikeitus darbo sąlygoms; patvirtinus naujus arba pataisius įmonės norminius dokumentus: darbuotojui pažeidus saugos ir

pareikalavus darbo inspektoriui, kai nustatoma, kad darbuotojo äníų nepakanka atliekamam darbui;

darbuotojui nebuvus darbe ilgiau kaip 60 dienų. Papildomas instruktavimas įforminamas tame

pačiame instruktavimų darbo vietoje registravimo žurnale arba specialioje instruktavimo regstravimo kortelėje, kuri saugoma iki eilinio periodinio instruktavimo darbo vietoje.

Specialųjį instruktavimą darbo vietoje privalo išklausyti darbuotojai, dirbantys pagal

paskyras - leidimus. Specialusis instruktavimas įforminamas paskyroje - leidime ar instruktavimo regstravimo kortelėje.

Darbuotojus darbo vietoje instruktuoja tiesioginis padalinio vadovas. Instrukcijų komplektus turi darbuotojų atstovai saugai ir sveikatai, kai kurie instrukcijų tekstai yra spausdinami atskirai ir iškabinami darbo vietose.

Darbuotojai mokomi ir atestuojami pagal mokymo ir atestavimo darbuotojų saugos ir

Kai darbdavys ar daibo inspektorius nustato, kad darbuotojas pažeidžia, nevykdo norminių aktų reikalavimų;

Ventiliacija vadinama organizuota ir reguliuojama oro kaita. Ventiliacijos dėka pašalinamas užterštas oras ir jo vietoje tiekiamas švarus oras. Pagal oro srauto sukūriavimo būdą ventiliacija skiriama į naturalią ir mechaninę. Ventiliacijos sistema, kurioje oro masės juda dėl slėgių skirtumo pastato viduje ir išorėje, vadinama natūralia ventiliacija. Ventiliacinė sistema, kurioje oras tiekiamas į patalpą ir iš jos pašalinamas panaudojant specialius mechaninius įrenginius, vadinama mechanine ventiliacija.

Kenksmingos medžiagos į žmogaus organizmą patenka per kvėpavimo takus, skrandį bei žarnyną ir per odą. Pavojingiausias ir dažniausias apsinuodijimų atvejis- patekus kenksmingomis medžiagomis per plaučius. Tai paaiškinama tuo, kad absorbuojantis plaučių visdinis paviršius yra labai didelis. Per skrandį kenksmingos medžiagos patenka nuryjant garus ar aerozolinius bei tais atvejais, kai darbuotojai nesilaiko asmens higienos taisyklių.

Per odą patenka tik tos mežiagos, kurios tirpsta riebaluose, lipiduose. Aukšoje temperatūroje atsidaro paviršiniai kapiliarai bei prakaito liaukos, kartu suintensyvėja nuodingų medžiagų rezorbcija. Iš organizmo daugiausia kenksmingų medžiagų pašalinama per inkstus ir žarnyną. Lakiosios medžiagos (alkoholis, acetonas) daugiausia išsiskiria per plaučius su iškvepiamu oru. Dalis medžiagų išsiskiria per odą.

  • Sauga Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2526 žodžiai)
  • Kernius
  • Darbuotojų sauga sankabos remonto padalinyje
    10 - 5 balsai (-ų)
Darbuotojų sauga sankabos remonto padalinyje. (2016 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-sauga-sankabos-remonto-padalinyje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:22
×