Darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimas Lietuvos įmonėse


Įvadas. Darbuotojų saugos struktūros įmonėse. Instrukcijų rengimas ir tvirtinimas. instrukcijų apskaita. Profesinės rizikos vertinimas. Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimas ir apskaita. Išvados. Literatūra.


▪ bendrosios žinios apie įmonę ir jos veiklos ypatumus;

▪ evakuacijos keliai, priešgaisrinės ir pirmosios pagalbos priemonės ir jų išdėstymo vietos;

▪ darbuotojo veiksmai baigus darbą.

Skyriuje „Profesinės rizikos veiksniai. Saugos priemonės nuo jų poveikio“ turi būti nurodyta:

- įvykio vietą išsaugoti nepakeistą.

6. Atlikti kitus veiksmus, kurių reikia įvykio darbe aplinkybėms ir priežastims nustatyti.

- techniniai dokumentai (dokumentai apie įrengimų būklę, jų priežiūrą);

4. Darbdavio rašytiniu prašymu kreiptis į prokuratūrą sutikimo gauti iš ikiteisminio tyrimo institucijos informaciją apie nukentėjusio darbuotojo mirties priežastį (mirtinų nelaimingų atsitikimų pakeliui į darbą ar iš darbo atvejais), duomenis apie alkoholio kiekį kraujyje (jeigu pradėtas ikiteisminis tyrimas) arba prašant analogiškų duomenų iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos ar teismo medicinos ekspertų (jeigu ikiteisminis tyrimas nepradedamas).

5. Apklausti patį nukentėjusįjį (jeigu jo sveikatos būklė tai leidžia), nelaimingo atsitikimo pakeliui į darbą ar iš darbo liudininkus, nurodytus nukentėjusiojo darbuotojo paaiškinime (jei jie yra).

Išanalizavus nelaimingų atsitikimų darbe tyrimą ir apskaitą- asmuo, patyręs žalą sveikatai dėl įvykio darbe (jeigu pajėgia), ar asmuo, matęs įvykį, ar asmuo, kuriam įvyko nelaimingas atsitikimas pakeliui į darbą ar iš darbo, privalo apie tai nedelsdamas pranešti padalinio ar įmonės vadovui.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (3618 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimas Lietuvos įmonėse
    10 - 7 balsai (-ų)
Darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimas Lietuvos įmonėse. (2016 m. Vasario 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-saugos-ir-sveikatos-organizavimas-lietuvos-imonese.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 13:39
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo