Darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimas pristatymas


Darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimas. Darbuotojų atstovavimas įmonėje. Darbo taryba. Darbuotojų patikėtinis. Dss partnerystė. Darbuotojų atstovo ss teisės. Darbdavio įgalioto. Asmens funkcijos. Darbuotojų saugos ir sveikatos komitetai. Dss komiteto funkcijos. Dss užtikrinimo principai. Plačiau.


Socialiniai partneriai – darbuotojų atstovai ir darbdavių atstovai bei jų organizacijos, Lietuvos Respublikos trišalė taryba sudaroma 4 metų kadencijai iš 21nario: 7 nacionaliniu lygmeniu veikiančių profesinių sąjungų deleguoti atstovai, 7 nacionaliniu lygmeniu veikiančių darbdavių organizacijų deleguoti atstovai, 7 Lietuvos Respublikos Vyriausybės deleguoti atstovai. Trišalės tarybos sudėtis įforminama Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu.

Profesinė sąjunga, Darbo taryba Darbuotojų patikėtinis Darbuotojų atstovavimą įgyvendinantys asmenys laikotarpiu, kuriam jie išrinkti, ir 6 mėnesius po jų kadencijos pabaigos negali būti atleisti iš darbo darbdavio iniciatyva ir jų būtinosios darbo sutarties sąlygos negali būti pablogintos, palyginti su ankstesnėmis jų būtinosiomis darbo sutarties sąlygomis be VDI teritorinio skyriaus, vadovo sutikimo.

Darbdavio iniciatyva privalo būti sudaryta, kai vidutinis darbdavio darbuotojų skaičius yra 20 ir daugiau darbuotojų atsižvelgiant į vidutinį darbdavio darbuotojų skaičių, sudaro ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 11 narių, Jeigu darbovietėje yra veikianti profesinė sąjunga, kurios nariais yra daugiau kaip 1/3 visų darbdavio darbuotojų, darbo taryba nesudaroma, o profesinė sąjunga įgyja visus darbo tarybos įgaliojimus.

Renkamas kai vidutinis darbuotojų skaičius yra mažiau kaip 20, renkamas 3 metams visuotiniame darbuotojų susirinkime slaptu balsavimu Visuotinis darbuotojų susirinkimas yra teisėtas, kai jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 įmonės darbuotojų.

  • MS PowerPoint 257 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (827 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintare
  • Darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimas pristatymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimas pristatymas. (2020 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-saugos-ir-sveikatos-organizavimas-pristatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 02 d. 05:59
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo