Darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimai darbo vietų įrengimui


Darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimai darbo vietų įrengimui.  . Darbo tikslas – Išnagrinėti darbuotojų saugos ir sveikatos rekalavimus darbo vietų įrengimui. Darbo vieta – vieta, kurioje darbuotojas turi vykdyti savo darbines prievoles. Norint įrengti darbo vietą darbuotojui yra svarbu parengti saugų. Dirbančiojo darbingumo kintantys veiksniai Darbuotojo ūgis. Darbo vieta turi būti įrengiama atsižvelgiant į darbuotojo antropometrinius duomenis. Jei darbas yra sėdimas turi pasiekti visas darbo priemones. Dirbant kompiuteriu, vaizduoklio padėtis turi būti tokia. Labai svarbus yra darbo vietos apšvietimas. Darbo vietos apšvietimas priklauso nuo darbo pobūdžio kuo tikslesnis darbas. Patalpose dažniausiai naudojamas mišrusis apšvietimas. Darbingumą mažina kaip maža taip ir per didelė apšvieta. Patalpų apdaila. Didieji patalpos paviršiai lubos sienos darbiniai paviršiai. Paviršių atspindžio koeficientas turi būti lubų – nuo 60% iki 80 %. Nuo sienų, lubų, grindų ir baldų spalvos ir faktūros priklauso patalpos natūrali apšvieta. Spalvų poveikis žmogui. Pagal Lietuvos Respublikos Darbo kodekso 267 straipsnį. Įmonės buities, sanitarinės ir higienos patalpos. Įmonėse darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų nustatyta tvarka įrengiamos poilsio. Įmonėse, kuriose naudojamos pavojingos medžiagos ar yra kitų sveikatai kenksmingų veiksnių. Įmonės darbo medicinos punktai. Buities, sanitarinių ir higienos patalpų įrengimo reikalavimus nustato Vyriausybė. Kiekvieno darbuotojo darbo vieta ir aplinka turi būti saugi. Išvados.

Darbo vieta turi būti įrengiama atsižvelgiant į darbuotojo antropometrinius duomenis, kiekvienam žmogui individualiai.

Didieji patalpos paviršiai: lubos; sienos; darbiniai paviršiai;.

Paviršių atspindžio koeficientas turi būti: lubų – nuo 60% iki 80 %; sienų – nuo 40% iki 50%; kitų atspindinčių paviršių ir baldų - nuo 30% iki 40 %.  .

Buities, sanitarinių ir higienos patalpų įrengimo reikalavimus nustato Vyriausybė.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 525 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (669 žodžiai)
  • Oksana
  • Darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimai darbo vietų įrengimui
    10 - 9 balsai (-ų)
Darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimai darbo vietų įrengimui. (2015 m. Rugpjūčio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-saugos-ir-sveikatos-reikalavimai-darbo-vietu-irengimui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:59
×