Darbuotojų saugos teisinis reglamentas ir kontrolė


Darbuotojų saugos ir sveikatos valstybės politika pagrįsta šiais principais. Darbuotojų saugą ir sveikatą reglamentuoja. TDO organizacija. Darbuotojų saugos ir sveikatos garantijos. Darbuotojų sauga ir sveikata. Uždaviniai ir priemonės. Norminiai aktai. Darbų saugos normatyvinių dokumentų rengimo tvarka. LR darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas. Įstatymo paskirtis. Įstatymo sąvokos. Valstybinė darbų saugos kontrolė. Vidinė darbų saugos ir sveikatos kontrolė. Atsakomybės formos.

Darbo kodeksas, darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas, Kiti įstatymai, vyriausybės nutarimai, Darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktai, patvirtinti Socialinės apsaugos ir darbo ministro, Sveikatos apsaugos ministro Tesės aktai, parengti įgyvendinant atitinkamas Europos Sąjungos direktyvas.

Viena iš socialinių partnerių bendradarbiavimo formų – dalyvavimas TDO kasmetinėse konferencijose. Valstybės narės delegacija į Tarptautinę darbo konferenciją sudaroma vadovaujantis trišaliu principu - du vyriausybės ir po vieną darbuotojų bei darbdavių atstovą. Viena iš svarbiausių jos funkcijų - priimti konvencijas ir rekomendacijas, kuriose įtvirtinami tarptautiniai darbo standartai.

Saugos darbe norminiais aktais įvardijami LR Seimo ir Vyriausybės nutarimai, patvirtinti valstybiniai arba įmonių standartai, nuostatai, normos ir taisyklės, instrukcijos.

Veikia Lietuvos Respublikos saugos darbe komisija, sudaryta trišaliu principu iš darbuotojų (profesinių sąjungų), darbdavių organizacijų ir vykdomosios valdžios atstovų.

LR darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas Įstatymo paskirtis.

Drausminė atsakomybė Administracinė atsakomybė Materialinė atsakomybė Baudžiamoji atsakomybė.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 335 KB
  • 2014 m.
  • 37 puslapiai (1476 žodžiai)
  • Ligita
  • Darbuotojų saugos teisinis reglamentas ir kontrolė
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbuotojų saugos teisinis reglamentas ir kontrolė. (2014 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-saugos-teisinis-reglamentas-ir-kontrole.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:15
×