Darbuotojų skatinimas


ĮVADAS (Darbo tikslas, darbo aktualumas, pagrindinės sąvokos). Teorinė dalis (motyvacijos samprata). Biheviorizmas, ankstivieji motyvacijos požiūriai (tradicinis motyvacijos modelis, žmonių santykių modelis, žmonių santykių modelis). Šiuolaikiniai motyvacijos požiūriai. Maslowo poreikių hierarchija. Paveikslas 3 (Maslowo poreikių hierarchiją vaizduojanti piramidė). ERG teorija. Praktinė dalis.

Darbo tikslas- atskleisti teorinius darbo skatinimo ir motyvavimo aspektus, pasirinkus įmonę išanalizuoti joje taikomus skatinimo metodus, atskleisti su motyvavimu susijusias problemas ir pateikti savo pasiūlimus.

Darbo aktualumas- ši tema yra aktuali, nes šiuo metu esant gana didelei bedarbystei, įmonių vadovai darbuotojus motyvuoja minimaliai. Todėl Lietuvos įmonėms būdinga darbuotojų kaita, kuri daro neigiamą įtaką įmonės vystymuisi, neleidžia suformuoti kvalifikuoto, motyvuoto ir produktyviai dirbančio kolektyvo. Šis darbas atskleis kokiais būdais būtų galima skatinti ir motyvuoti darbuotojus.

F. Butkus savo knygoje (Vadyba) rašo, jog D. Makgregoras pateikė dvi valdymo ir motyvavimo teorijas, tai yraTeorija X ir Teorija Y prieštaraujančias viena kitai. Jos prieštarauja viena kitai, nes Makgregoras Teorija X išreiškė tuometinėje praktikoje plačiausiai paplitusius valdymo ir motyvavimo pagrindus. Tačiau jis nepritarė tokiam požiūriui į žmogų ir sukūrė priešingą Teoriją Y, kuria išreiškė savo optimistiškesnį žmogaus vertinimą.

Taip pat Butkus rašo, jog Makgregoras norėdamas savo nuostatas pateikti įtikinamiau rėmėsi psichiatro ir psichoterapeuto Abrahamo Maslowo žmogaus poreikių hierarchijos klasifikacija. O tai prieštarauja J. Stoner ir E. Freemano teorijų skirstymui į ankstyvuosius ir šiuolaikinius motyvacijų požiūrius, nes Maslowo poreikių hierarchija jų knygoje priskiriama prie šiuolaikinių požiūrių.

Remiantis šia teorija asmuo yra motyvuotas, kol gyvenime dar nepasiekė tam tikro pasitenkinimo lygio. Esminė poreikių teorijos logika parodyta paveiksle 2.

  • Microsoft Word 85 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2715 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Darbuotojų skatinimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Darbuotojų skatinimas. (2015 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-skatinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 14:41
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo