Darbuotojų skatinimo sistema įmonėje Jachtklubas


Įvadas. Motyvacijos sistemos analizė remiantis Situacinio vadovavimo teorija. Motyvacijos sistemos analizė remiantis Paramos teorija. Pasiūlymai įmonės motyvacijos sistemos tobulinimui. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Viena svaresnių teorijų, turėjusių didelės įtakos vadovavimo teorijų raidai, yra P.Hersey ir K.Blanchard elgesio teorija, pasak kurios, vadovo darbo sėkmė priklauso nuo jo sugebėjimo teisingai įvertinti savo pavaldinių brandumo lygį ir pasirinkti atitinkamą stilių. Brandos lygis atspindi sugebėjimą sėkmingai dirbti ir norą prisiminti atsakomybę už savo elgesį.

Praktiką atlikinėjau restorane „Jachtklubas“, virtuvėje dirbo dvi pamainos. Vieną pamainą sudarė trys vyrėjai,pagalbinė virėja ir gamybos vadovė - buvo ta pati, dvejoms pamainoms. Kadangi aš dirbau su virtuvės pirmaja pamaina, savo darbe aptarsiu jos darbuotojus, nes su jais man teko dirbti ir bendrauti.

Kadangi atlikinėjau praktiką daugiau sezoninio tipo restorane, tai darbuotojai nebuvo pastovūs. Viena iš pagrindinių virėjų, ten dirba jau kelerius metus, o visos kitos ateidavo dirbti tik sezono metu. Pagrindinė virėja dirbo prie karštųjų patiekalų gamybos,t.y gamina ir išdavinėja karštus mėsos, žuvies patiekalus. Jai priskirčiau B4 brandumo lygį. Vyrėjos žinios atsispindėjo darbe ir ji buvo motyvuota darbuotoja. Taip pat ji yra baigusi profesinio rengimo mokyklą, kurioje mokėsi virėjos profesijos, jinai virtuvėje prižiūrėdavo darbuotojus jiems patardavo, padėdavo išspręsti iškilusias problemas. Ši virėja puikiai sutarė su kolektyvu bei mokėjo bendrauti ir jos pagamintų patiekalų kokybė buvo aukšta.

Virėja dirbanti keleta mėnesių buvo atsakinga už šaltųjų patiekalų gamybą,t.y gamina ir išdavinėja salotas, silkės patiekalus, bei užkandžius prie alaus. Šiame darbe ji neturėjo didelės patirties, todėl aš jei priskirčiau brandos lygį B2, psichologinė branda buvo aukšta, dirbo atsakingai, norėjo išmokti naujų įgūdžių, puikiai bendravo su kolektyvu. Darbinė branda buvo žema, matėsi, kad neturi patirties dirbti su desertais, bet svarbiausia, kad stengėsi visko išmokti.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1529 žodžiai)
  • Simona
  • Darbuotojų skatinimo sistema įmonėje Jachtklubas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Darbuotojų skatinimo sistema įmonėje Jachtklubas. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-skatinimo-sistema-imoneje-jachtklubas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 10:21
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo