Darnaus gyvenimo siekis XX a. I p. lietuvių literatūroje


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Darnaus gyvenimo siekis XX. I. lietuvių literatūroje. Dėstymas Darnaus gyvenimo siekis Šatrijos Raganos apysakoje „ Sename dvare “. Darnaus gyvenimo siekis. Mykolaičio - Putino romane „ Autorių šešely “.


Harmoningas gyvenimas kiekvieno žmogaus siekiamybė, tačiau tik ne daugelis tokį gyvenimą geba susikurti. Tik dvasiškai stiprūs, besilaikantys moralinių vertybių žmonės gali džiaugtis darniu gyvenimu

XX amžiaus pradžioje, buvo atsigrežiama į šeimą, jos tarpusavio santykius, todėl Šatrijos Ragana savo apysakoje „Sename Dvare“ pavaizdavo darnius šeimos santykius.

Siekiat doro gyvenimo, galima suderinti savo pomėgius ir šeimos gyvenimą, taip padarant laiminą patį save ir savą šeima ir iš viso to yra pasiekiamas darnus gyvenimas.

Todėl Vasaris bando prisitaikyti, pritapti – vadinasi išsižadėti savęs, pasmerkti save lėtai dvasinei mirčiai. Bet tai vasariui tampa sudėtinga, nes jo vidinis gyvenimas nesutampa su išoriniu.

Todėl galime daryti išvadą, kad aplinkinių įtaką, bei supanti aplinka negali paveikti sielos norų. Žmogui, kad ir kaip būtų sunku jis vis tiek pasieks savo gyvenime dora ir taip savo sielai suteiks ramybe.

Dgyvenimo siekis lietuvių literatūroje, yra aktuali tema, nes aptartuose kūriniuose veikėjų gyvenimuose yra keli pasirinkimai, bet ,kad ir kaip būtų įtakojami veikėjai jie vis tiek pasiekia darną savam gyvenime.

Harmoningas gyvenimas kiekvieno žmogaus siekiamybė, tačiau tik ne daugelis tokį gyvenimą geba susikurti. Tik dvasiškai stiprūs, besilaikantys moralinių vertybių žmonės gali džiaugtis darniu gyvenimu. Apie darnaus gyvenimo siekius rašė XXa. Pirmos pusės lietuvių rašytojai: Šatrijos Ragana, Vincas Mykolaitis – Putinas

Darnaus gyvenimo siekis XX a. I p. lietuvių literatūroje. (2016 m. Gegužės 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/darnaus-gyvenimo-siekis-xx-a-i-p-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:25