Darni šeima Ar mano šeima darni? esė (2)


Darni šeima Ar mano šeima darni? esė (2) .


Nepaisant to, kurios kartos šeimos modulio sampratą aptarinėsime, ypač svarbu suprasti šeimos funkcijų „ansambliškumą“, kad tai yra visų pirma darni, gerai sutarianti šeima, kurioje visiems jos nariams, ne tik vaikui, yra svarbus ugdymo ir saviugdos ryšys.

Lietuvoje šeimos politikos koncepcijos matmenyse nurodomos tokios šeimų pagrindinės funkcijos:

Kas yra santuoka ? Santuoka – tai įsipareigojimo, ištikimybės, darnių ilgalaikių santykių simbolis. Santuoka formuoja šeimą.

Taigi santuokos tvirtybė priklauso nuo poros emocinio ryšio, kuris ypač svarbus puoselėjant šeimą.

Dauguma žmonių, jau nuo vaikystės svajoja apie savo šeimą, tai ypač svarbu būna mergaitėms. Net žaidimai atspindi jų norus, juk žaidimas pavadinimu „namai“ toks populiarus. Mama, tėtis, kurie turi vaikelį, kuriuo besąlygiškai rūpinasi, tai šeima, kurioje nėra nesusipratimų ir skausmo. Tobula šeimos idilė ir laiminga pabaiga kaip pasakose, kurių vaikystėje mamos tiek pasakota. Svajonėse kurtas suaugusios moters pasaulėlis kažkokiu būdu tampa realiu, nors galbūt ir ne tokiu tobulu, kaip svajota. Tuomet imi svarstyti, o ką iš tikrųjų man reiškia šeima? Ar sugebėsiu ją sukurti ?

Taip nutiko ir man. Taip mūsų namuose netrūko ašarų, skausmo, neapykantos ir begalės kitų neigiamų jausmų. Galiausiai „saulė nušvito“ mano tėvams išsiskyrus. Keista, tačiau tai suvokti ir priimti man niekad nebuvo sunku. Dar anuomet, keturiolikmetė mergaitė įžvelgiau tėvų bergždžias pastangas vesti gyvenimą kartu. Dėl manęs ir brolio ??? Per didelė kaina visiems. Nes tik tėvui palikus namus, mama, brolis ir aš tapome šeima. Jau keturiolika metų mes esame šeima apie kurią svajoja visos mažos mergaitės. Maža to, naujas tėtis atsirado mano gyvenime kai jau pati kūriau savąjį šeimos židinį. Labai jį myliu ir gerbiu. Dėkoju Dievui už pačią geriausią šeimą, meilės kupinus tėvų namus ir darnius mūsų santykius.

  • Psichologija Esė
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1617 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Darni šeima Ar mano šeima darni? esė (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Darni šeima Ar mano šeima darni? esė (2) . (2017 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/darni-seima-ar-mano-seima-darni-ese-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 17:57
×