Darni šeima Ar mano šeima darni? Esė


Darni šeima Ar mano šeima darni? Esė.


Daugumos žmonių paklausus, kas yra darni šeima, išgirstame atsakymą, jog tokioje šeimoje nėra pykčių, kivirčų, visą laiką tvyro gera nuotaika. Tačiau, argi tai nepanašu į pernelyg idealų variantą? Manau, sunku būtų rasti šeimą, kurioje nors retkarčiais nebūna pykčių, konfliktų, o pagal mūsų nusistatytus stereotipus tokios šeimos jau darnia pavadinti nebegalėtume. Taigi, akivaizdu, jog toks darnios šeimos apibrėžimas yra neteisingas. Tuomet kyla klausimas, į kokius kitus aspektus reiktų atsižvelgti vertinant darną šeimoje? Tiesa ta, kad norint kalbėti apie darną šeimoje pirmiausiai reikia atmesti idealios šeimos viziją ir į viską pažvelgti realistiniu žvilgsniu įvertinant bendrą klimatą šeimoje bei tarpusavio santykius.

Pradžioje paminėjau, kad ir aš nedrįsčiau savo šeimos palaikyti darnia. Tačiau tai nereiškia, kad mano šeimoje yra daug problemų ar kad mes bendraujame šaltai ar nebendraujame visai. Tiesiog gal būt savo šeimos nepalaikyčiau darnia tik dalinai, kadangi iš savo pusės matau, kur būtų galima pataisyti vieną ar kitą mūsų šeimoje nusistovėjusią tvarką. Man asmeniškai trūktų daugiau kartu praleisto laiko. Nors žinau, jog didele dalimi to priežastis yra nepalankus mano tėvų darbo grafikas (neretai tenka dirbti naktimis, tad sekančią dieną norisi daugiau poilsio), tačiau manau, jog mes neišnaudojame tų laisvų dienų, kai visi galėtume kur nors nuvykti papramogauti ar tiesiog pasibūti. Žinoma, kas trukdo sukurti jaukų pasibuvimą tiesiog namuose, tačiau tos keturios sienos visgi nepadeda pasimiršti įvairioms problemoms, kurių mes turime kiekvienas. Kas jų parsineša iš darbo arba jos tiesiog susiformuoja namuose iš kiekvieno savyje laikomų nesėkmių darbe, mokykloje, universitete.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1567 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Darni šeima Ar mano šeima darni? Esė
    10 - 2 balsai (-ų)
Darni šeima Ar mano šeima darni? Esė. (2017 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/darni-seima-ar-mano-seima-darni-ese.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 19 d. 14:18
×