Darnus naudojimas


Darnus vartojimas. Darnus vartojimas „mano aplinkoje. Darnus vystymasis ese rasinys. Darnaus vystymosi pradininkai. Darnus vartojimas ir gamyba.

Darnus naudojimas ir gamyba viena pagrindinių prielaidų darniam vystymuisi dešimtmetis nuo rio iki johanesburgo buvo tik pradininkų metas, kai darnaus naudojimas ir gamybos (dng) koncepcija tapo aiškesnė. Ką skirtingi dalyviai įdeda išgauna iš dng? Avs. Šg.

Dešimtmetis nuo rio iki johanesburgo buvo tik pradininkų metas, kai darnaus naudojimas ir gamybos (dng) koncepcija tapo aiškesnė.

Vartojimas ir gamyba kelia įvairias aplinkos problemas visu produkto gyvavimo ciklu: nuo žaliavų išgavimo, gamybos, naudojimo, perdirbimo ir galutinio deponavimo bei transportavimo visų šių fazių metu. Teigiama, kad poveikis aplinkai naudojant produktą, perdirbant ir deponuojant yra beveik toks pat kaip ir jį gaminant todėl darnus naudojimas ir gamyba įtraukia įvairius, galinčius įtakoti būvio ciklvartotojus, renkantis, perkant, naudojant ir atsisakant produktų (pirkimo apsisprendimas yra apspręstas ekonominių faktorių, kaip kaina ir pajamos, aišku taip pat ir kokybės, prieinamumo ir pakuotės. Taip pat reikia neužmiršti ir socialinių ir kultūrinių faktorių, nacionalinių simbolių ir modelių, kuriais vartotojai gali vadovautis (intenational expert meeting. , 2003)).

Vyriausybė, apibrėžiant sąlygas, įtakojančias verslo ir vartotojų sprendimus. Tai apima mokesčius, subsidijas, infrastruktūros ir paslaugų (transportas, energija, vanduo, atliekų tvarkymas) prieinamumas.

Darnaus naudojimo ir gamybos potencialas būtent ir glūdi šių veikėjų tarpusavio sąveikoje. Tuo pačiu tai ir pagrindinis darnaus naudojimo ir gamybos iššūkis – koordinuoti veiksmai. Svarbu ne tik vyriausybinė politika, bet ir visų sektorių aktyvus dalyvavimas: nevyriausybinių organizacijų, tarpvyriausybinių organizacijų, visuomenės, akademinėsverslas - išlaidų sumažinimas dėl sumažėjusio energijos, kuro, žaliaverslo sektorius ir vartotojai turi būti paskatinti ir padrąsinti, darant darnų vartojimą patrauklia alternatyva. Verslo sektorius neturi būti priverstinai įtraukiamas į darnų naudojimą ir gamybą, bet turi būti sudaromos tokios rinkos sąlygos, kad darnus naudojimas ir gamyba taptų pelninga bent jau ilgalaikiu požiūriu. O tai jau valdžios atsakomybė. Valstybės turi kurti integruotas veiklos kryptis ir strategijas. Dng politika turi apimti aplinkos kaštus, neigiamai veikiančių aplinką veiklų subsidijavimo panaikinimą, žalių produktų ir paslaugų pasiūlos ir paklausos skatinimą, aplinkosauginį informavimą ir švietimą.

Valstybės turi peržiūrėti mokesčių sistemas, subsidijas, įkainius, investavimo strategijas ir jų įtaką darniam vystymuisi, įtraukiant išteklių išsaugojimą, aplinkos kokybę, sveikatą, skurdą bei svarstyti alternatyvias politikos kryptis, skatinančias ekonominį ir socialinį vystymąsi mažinant poveikį aplinkai.

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1763 žodžiai)
  • Manga
  • Darnus naudojimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Darnus naudojimas. (2011 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/darnus-naudojimas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 20 d. 05:49
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema