Darnus švietimas


Pedagogikos referatas.

Darnus švietimas.


Švietimas - tai veikla, kuria siekiama suformuoti asmeniui visaverčio savarankiško gyvenimo pagrindus ir padėti jam visą gyvenimą tobulinti savo gebėjimus. Švietimo tikslai yra grindžiami demokratiškumo, prieinamumo, lygių galimybių principais ir nusakomi pagrindinėmis švietimo funkcijomis, sudarant asmeniui galimybes ugdymui, nustatant kūrybinius gebėjimus bei padedant įgyti atitinkamas kompetencijas, stiprinant krašto galias bei visuomenės raidą, sudarant sąlygas įgyti tiek politines, tiek kultūrines bei pilietines kompetencijas ir tampant kompetentingu visuomenės nariu.

Šiandieną švietimo reformų kontekste susiduriame su įvairiomis naujovėmis. Vis dažniau girdime kalbant apie gebėjimą gyventi globaliame pasaulyje, naujų kompetencijų ugdymą, žinių visuomenę, integralumą, viso gyvenimo mokymąsi, toleranciją, identitetą, individo teises, pasirinkimo laisvę ir taip toliau. Šiandienos pasauliui ,,reikia kitokio mentaliteto, kartu ir kitokių vertybinių orientacijų žmogaus” (Lukšienė, 2000, p. 174, 183).

Šio darbo tikslas įvertinti Lietuvos švietimo sistemą ir darnios plėtros švietime tendencijas.

Šio darbo uždaviniai:

Apžvelgti darnaus švietimo vystymosi koncepciją.

Išanalizuoti Lietuvos švietimo sistemą.

Darnus vystymasis yra perspektyva, galinti užtikrinti tinkamą žmogaus gyvenimo kokybę, naujas požiūris atėjo ir į švietimą. Švietimas turėtų tapti svarbiausia ekonomikos ir visuomenes kaitos iniciatyva (Gaidamavičius, 2005) Darnaus vystymosi švietimas – tai bendrųjų visuomenės raidos dėsningumų projekcija švietimo sistemoje. Darnaus vystymosi paradigma teikia konkretų kontekstą ir į visumą susieja įvairius švietimo uždavinius, žymi naują jo kokybės tobulinimo etapą (Integruojamųjų (papildomųjų) programų gairės).

JUNGTINIŲ TAUTŲ EUROPOS EKONOMIKOS KOMISIJOS DARNAUS VYSTYMOSI STRATEGIJA (JTEEK, DVŠ strategija), Vilnius, 2005

HOPKINS, Charles, Education for Sustainable Development: A Holistic Understanding of Our World, Between Holistic Education and Teacher training, Band 3, 2006

BUGAILIŠKYTĖ, Lilijana, Pradedame darnaus vystymosi dešimtmetį: UNESCO veikla,

GAIDAMAVIČIUS, A., Žalioji Lietuva, Nuo ekologinio švietimo iki švietimo apie darnų vystymąsi, 2005, Nr.03 (229),

  • Pedagogika Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Vesta
  • 11 puslapių (2007 žodžiai)
  • Pedagogikos referatai
  • Microsoft Word 150 KB
  • Darnus švietimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Darnus švietimas. (2016 m. Vasario 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/darnus-svietimas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 23:58