Darnus vystymasis: apibrėžimai lietuvių ir anglų kalbomis


Darnaus vystymosi apibrėžimų analizė apibrėžimai lietuvių kalba. Apibrėžimai anglų kalba Eil. Nr. Prasminių žodžių pasikartojamumas Žodis Pasikartojamumas. Literatūros šaltinių sąrašas.


Darnaus vystymosi samprata yra populiariausias šiandieninės ekonomikos plėtros konceptas. Šioje koncepcijoje yra susiję du tiesioginiai tikslai: a) visiems žmonėms užtikrinti tinkamą, saugų ir gerą gyvenimą - tai yra plėtros tikslas, b) gyventi ir dirbti pagal biofizines aplinkos ribas - tai yra tvarumo tikslas. Šie du tikslai gali atrodyti prieštaringi, tačiau jie gali būti pasiekti vienu metu.

Tausojamojo vystymosi požiūriu turime omenyje šiuolaikinių išteklių naudojimą ir išnaudojimą tokiu būdu, kad šiuos išteklius galės naudotis būsimos kartos. Kitaip tariant, vartojimas šiandien su mąstymu apie rytojų.

Tvarios plėtros literatūra yra aplinkos paradoksas. Tai rodo neatitikimą tarp Žemės išteklių ir žmogiškumo poreikio tiems ištekliams. Tačiau tvarus vystymasis dažnai vertinamas kaip prieštaravimas ta prasme, kad plėtra dažnai laikoma sinonimu ekonominiam augimui, taigi tvari plėtra gali būti suprantama kaip ekonominį augimą palengvinantis procesas.

Darnus vystymasis yra toks vystymasis, kuris remiasi trimis tvarumo ramsčiais: ekonominiu, aplinkos ir socialiniu tvarumu. Darna pasiekiama tik tada, kai yra pusiausvyra arba kompromisas tarp šių trijų aspektų.

Darnus vystymasis yra šiuolaikinių išteklių naudojimas ir išnaudojimas tokiu būdu, kad šiuos išteklius galėtų naudoti ir būsimos kartos. Kitaip tariant, vartojimas šiandien su mąstymu apie rytojų.

Išrinkta 20-imt „Darnaus vystymosi“ sąvokos apibrėžimų, remiantis tiek Lietuvos, tiek užsienio mokslininkais ir jų literatūros šaltiniais. Iš viso pateiktos 8-ios sąvokos lietuvių kalba bei 12-a sąvokų anglų kalba. Galima teigti, jog užsienio literatūroje galima rasti kur kas daugiau informacijos apie darnų vystymąsi. Negana to, galima daryti prielaidą, jog ši sąvoka užsienio šalyse paplitusi daugiau nei Lietuvoje, nes mūsų šalyje ši tema paliesta itin mažai bei jaučiamas labai didelis informacijos trūkumas. Lyginant lietuvių ir užsienio autorių pateiktus apirėžimus, galima teigti, kad jie tikrai labai panašūs ir juos sieja labai daug bendrų raktinių žodžių, deja, daugelis lietuvių autorių tiesiog perfrazuoja sąvoką savaip ir esminė mintis lieka nepakitusi.

Prasminiai žodžiai: visuomenė, poreikiai, dabartis, ateinančios kartos, ekonomika, aplinkosauga, kokybė, ištekliai.

Visuomenė itin reikšmingas žodis šiame kontekste, kadangi būtent joje ir atsispindi darnus vystymasis, tačiau kai kurių autorių apibrežimai pateikti kitu kampu, todėl šis žodis nepavartotas.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1978 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Darnus vystymasis: apibrėžimai lietuvių ir anglų kalbomis
    10 - 3 balsai (-ų)
Darnus vystymasis: apibrėžimai lietuvių ir anglų kalbomis. (2018 m. Gruodžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/darnus-vystymasis-apibrezimai-lietuviu-ir-anglu-kalbomis.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 20 d. 03:54
×