Darnus vystymasis Kaip veslas, verslumas yra susijęs su tvariu vystymusi?


Vilniaus gedimino technikos universitetas verslo technologijų katedra. Įmonės gamybos organizavimo apžvalga. Pasirinkto produkto gamybos technologija. Išvados ir pasiūlymai gamybos procesų technologijų tolimesniam tobulinimui jūsų įsivaizduojamoje įmonėje Literatūra. Užduoties paaiškinimas. Užduotį išdavė. Vilniaus gedimino technikos universitetas. Kursinio projekto sąžiningumo deklaracija. Žaliavos , naudojamos marmelado gamyboje. Žaliavos , naudojamos šerbeto gamyboje. Žaliavos naudojamos nugos gamyboje. Žaliavų tiekėjai. Charakteristika Vienetinė gamyba. Gaminių nomenklatūra. Gaminio gamybinės programos dydis. Darbo vietų specializavimo lygis. Pagrindiniai darbininkai. Pagalbiniai darbininkai. Gamybos paruošymo išlaidos. Vieneto savikaina. Darbo našumas. Gamybos proceso schema darbas darbo objektai produkcija. Nugos gamyba. Kiaušinių baltymų milteliai užpilami vandeniu ir dedami į šaltį vienai parai. Įdedame į mišinį cukrų , gliukozės sirupą plakame mikseriu iki vientisos masės gavimo užpildome formas galutiniam masės tirštėjimui. Išvados , pasiūlymai.


1.3 naudojami įrengimai, prietaisai, įrankiai (nuotraukos iš interneto, įrengimų aprašymas)

1.4 darbuotojų kvalifikacija (profesijų sąrašas ir profesijų aprašymas)

1.5 žaliavų, medžiagų, paslaugų tiekėjai (tiekėjų aprašymas, tiekiamų medžiagų sąrašas ir savybės),

1.7 pagrindiniai konkurentai (pagrindinių konkurentų aprašymas, gaminami produktai)

Darbotuojai -gamyboje dirba 8 žmonės-2 virėjos, 2 fasuotojos,1 valtojas 1 buhalteris, 2 vadovas.

Tuo metu (2000-2004m.) Lietuvoje labai išpopuliarėjo sveika gyvensena.Visuomenė susirūpino savo sveikata ir , aišku, susidomėjo sveikesniais produktais. UAB „L&D“ įkūrėjas tai suprato ir pradėjo marmelado su fruktozes gamybą. Kadangi marmeladas , kaip ir kiti konditerijos gaminiai yra gan kaloringas produktas, tai cukraus pakeitimas fruktoze , kurioje yra per pus mažiau kalorijų, buvo labai svarbus žingsnis. Marmeladą su fruktoze galėjo taip pat vartoti žmonės, sergantys cukrinu diabetu. Marmeladas su fruktoze “surado” savo vartotoją. Fruktozės naudojimas marmelado gamyboje buvo labai protingas žingsnis, nes :

Tuo metu Lietuvoje žmonės pradėjo rūpintis sveika mityba ;

Konkurentų buvo mažai-nes didžiulėms įmonėms buvo sunku pertvarkyti savo gamybą ir technologijas atitinkamai naujų vartotojų pageidavimų. Nedidelei UAB tai padaryti buvo kur kas lengviau.

Kai kurį laiką ši idėja-fruktozės naudojimas gamyboje-buvo labai pelninga, produktas buvo gerai perkamas, parduotuvės daug jo užsisakydavo. Bet apyvarta palaipsniui vėl pradėjo mažėti-atsirado daug konkurentų... Tokių gaminių atsirado labai daug.

Kadangi konkurentų buvo labai daug, pakito kainų lygis. Kad išlaikytų paklausą tam tikrame lygyje, UAB teko mažinti gaminų kainas, o tai finansiškai buvo nuostolinga. Vėl reikėjo ieškoti būdų, kaip pagerinti situaciją.

Įmonės veikla tuo metu nebuvo nuostolinga, bet ir nebuvo labai pelninga.

2004-2008 m., sumažėjus bendrai marmelado paklausai. Įmonė pradėjo gaminti rytietišką skanėstą-šerbetą. Šio gamnino receptūra buvo atvežta iš Ukrainos. Šitas produktas gaminamas kondensuoto sutirštinoi pieno su cukrumi pagrindu. Buvo nutarta, kad pradinė gaminio porcija nebus didelė, nes gamintojai nežinojo, kaip į naują produktą reaguos vartotojai, kokia bus jo paklausa.

Šerbeto paklausa buvo gan didelė. Tuo metu marmelado (ir su cukrumi , ir su fruktoze) paklausa buvo stipriai sumažėjusi. Todėl “pagrindines jėgas” buvo nutarta nukreipti į šerbeto gamybą. UAB gamino įvairių rūšių šerbetą-be priedų, su riešutais, su razinomis.

Pradėjus gaminti šerbetą, virėja, dirbanti puse etato buvo įdarbinta etatu, priėmė dar vieną fasuotoją. Iš viso UAB “L&D” dirbo 2 virėjos, 2 fasuotojaos, 2 direktoriai, 1 buhalterė.

Vėliau, pradėjus gaminti nugą, įmonės personalas nepadidėjo.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2613 žodžiai)
  • Universitetas
  • Liza
  • Darnus vystymasis Kaip veslas, verslumas yra susijęs su tvariu vystymusi?
    10 - 2 balsai (-ų)
Darnus vystymasis Kaip veslas, verslumas yra susijęs su tvariu vystymusi?. (2016 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/darnus-vystymasis-kaip-veslas-verslumas-yra-susijes-su-tvariu-vystymusi.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 11:49
×