Darnus vystymasis skaidrės


Darnus vystymasis. Išnagrinėją temą gebėsite. Ką vadiname darniuoju vystumusi? Svarbiausi darnaus vystymosi švietimo tikslai. Svarbiausi darnaus vystymosi švietimo strategijos akcentai. Kodėl reikia laikytis darnaus vystymosi nuostatų? Lietuvos darnaus vystymosi prioritetai. Užduotis klasei. Atsakymai. Apibendrinimas.

Šios plėtros aspektai: ekologinis, ekonominis, socialinis ir kultūrinis.

Tai poreikis nuolat tobulinti žinias ir įgūdžius – visuomenė turi prie jo priprasti ir nuolat tobulinti žinias, įgyti patirties. Galimybė asmenims bei organizacijoms nuolat mokytis ir tobulintis yra svarbiausia ateities vertybė.

Keitimasis žiniomis, vertybėmis, įgūdžiais – dėmesys turi būti telkiamas į keitimąsi žiniomis, vertybėmis, įgūdžiais ir perspektyvomis taip, kad jie padėtų garantuoti pragyvenimo šaltinius, taip pat visiems piliečiams gyventi darnų gyvenimą.

Esminė darnaus vystymosi ypatybė yra integralumas – svarbu atskleisti reiškinių tarpusavio ryšius ir priklausomybes, atkreipti dėmesį į kultūros bei gamtos įvairovę ir ją puoselėti.

Darnus vystymasis – tai ilgalaikė nuolatinė visuomenės plėtra, kai siekiama tenkinti žmonijos poreikius dabar ir ateityje racionaliai naudojant bei papildant gamtos išteklius, papildant Žemę ateities kartoms. Darnaus vystymosi aspektai yra ekloginis, socialinis, ekonominis ir kultūrinis. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sprendimu dešimties metų laikotarpis nuo 2005m. sausio 1 d. yra paskelbtas darnaus vystymosi švietimo dešimtmečiu, kurio tikslas - visuomenės poreikis nuolat tobulinti žinias ir įgūdžius vei keitimasis žiniomis, vertybėmis, įgūdžiais.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 575 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (480 žodžiai)
  • Gytis
  • Darnus vystymasis skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Darnus vystymasis skaidrės. (2015 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/darnus-vystymasis-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 11:55
×