Dashuro nekropolis


Istorinė reikšmė. Mokslinė reikšmė. Estetinė reikšmė. Reikšmė šiandieninės visuomenės gyvenime. Lyginamoji analizė. Dabartinė situacija ir naudojimo ypatumai. Naudotos literatūros sąrašas.

Metai po metų tūkstančiai smalsuolių klupdami ir stumdyddamiesi kiūtina ankštais praėjimais, neramiai kosčiodami spaudžiasi vienas kitam iš paskos vien tam, kad pagaliau patektų nykion 100 m ilgio , 5 m pločio ir 6 m aukščio artmėn. Jos lubos ir sienos- iš gludinto granito be jokių puošmenų ir įrašų. Vakarų pusėje – paprasčiausias akmens karstas be dangčio, kuriam prieš puspenkto tūkstančio metų atgulė ketvirtosios Egipto valdovų sekos faraonas Cheopsas, tikriau, kvapniomis dervomis bei aliejais įtrintas ir stangriai apvyniotas jo kūnas: tikėta, jog atėjus laikui iš čia jis pakilo į dangų.

Kadaise 130 m aukšio piramidės viršūnė žibėjo auksu. Lauždama saulės spindulius giedrame danguje ji, sakytum, šlovino kasdienį saulės dievo susiliejimą su motina žeme. Šiandien piramidė yra beveik 10 metrų žemesnė. Kadaise ji, kaip ir kitos, buvo dailiai apdėta kalkakmenio plokštėm, kurias 13 amžiuje nurinko ir panaudojo statyboms.

Kodėl objektas yra istoriškai reikšmingas? Ga jis yra susijęs su ar turėjo įtakos kokiai nors reikšmingai asmenybei, įvykiui, veiklai? Gal objektas atspindi reikšmingą istorinį laikotarpį ar yra puikus kokio nors istorinio architektūros stiliaus pavyzdys?

Objekto teikiama mokslinė informacija apie konkretų istorinį laikotarpį, architektūros stilių, praeities visuomenių gyvenseną. Objekto retumas ar reprezentatyvumas.

Dashuro nekropolis yra dar vienas Senovės Egiptiečių tikėjimo pavyzdys.

  • Architektūra Analizė
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2014 m.
  • 4 puslapiai (1255 žodžiai)
  • Gintarė
  • Dashuro nekropolis
    10 - 8 balsai (-ų)
Dashuro nekropolis. (2014 m. Gruodžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/dashuro-nekropolis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 14:05
×