Daugiasluoksnio intelekto teorijos


Daugiasluoksnio intelekto teorijos. Įvadas. H. Gardneris. Atsakomybė už mokymąsi. Išmokimo procesas – tik mūsų atsakomybė! Naujas intelektų suvokimas mums atskleidžia 3 svarbius dalykus. Verbalinis intelektas. Loginis-matematinis. Erdvinis intelektas. Muzikinis intelektas. Tarpasmeninis intelektas. Vidinis intelektas. Kinestezinis intelektas. Septyni būdai lavinti septynis intelektus. Literatūros sąrašas.

Žmogui būdingos kelios intelekto rūšys. Apibūdinsime kiekvieną intelektą, nusakydami stipriąsias žmogaus, turinčio šį intelektą, savybes.

Kai laviname protinius gebėjimus, pasiekiame puikių mokymosi rezultatų. Kai auga raumenys, auga ir smegenų galimybės. Todėl intelektas nėra pastovus. Išmokimas nėra kažkas mums duota, o pasiekiama tam tikromis pastangomis. Geriausia, ką mokytojas gali padaryti, tai sukurti aplinką, pateikti medžiagą, kuri mus sudomintų, ir padėti susidoroti su sunkumais.

Intelektas nėra tik IQ koeficientas. Tai gabumų ir gebėjimų rinkinys. Intelektas demonstruojamas tuo, ką darome ir pasiekiame. Kai tampate geru srities žinovu, demonstuojate savo intelektą. Į klausimą: kuris intelektualesnis?- galime atsakyti: tai priklauso nuo situacijos ir intelekto, kuris reikalingas tuo metu.

Gardneris išskyrė 7 pagrindinius intelektus. Jie visi mumyse reiškiasi skirtingai, bet dažniausiai žmoguje dominuoja tik du-trys intelektai.

Kairysis smegenų pusrutulis apima dalį šių protinių gebėjimų, intelektų, kurios Gardneris vadina verbaliniais, ir loginiais-matematiniais – pastarieji nuodugniau atpažįstami ir akcentuojami vaikams augant.

Dešinysis smegenų pusrutulis apima kitą dalį protinių gebėjimų, akcentuodamas erdvinį, muzikinį kinestezinė intelektą.

Verbalinis intelektas gali būti skirtingai vertinamas skirtingose kultūrose. Pavyzdžiui, gebėjimas rašyti vienoje kultūroje, pasakų pasakojimas, dainavimas, poezija – antroje, ir gebėjimas manipuliuoti kalba galvosūkiams ar kryžiažodžiams spręsti-trečioje kultūroje. Verbaliniai gebėjimai yra universalūs.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 536 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 40 puslapių (1223 žodžiai)
  • Aurimas
  • Daugiasluoksnio intelekto teorijos
    10 - 9 balsai (-ų)
Daugiasluoksnio intelekto teorijos. (2015 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/daugiasluoksnio-intelekto-teorijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 03:24
×