Dauginimasis konspektas


Mitozes reiksme organizmui. Dauginimosi reiksme. Augalu ir gyvunu lytinio dauginimosi skirtumai. Lytinio ir nelytinio dauginimosi skirtumai. Mejozes reiksme organizmui. Spermatogonijos. Dauginimasis skaidres. Mitoze ir mejoze panasumai ir skirtumai. Spermatogenezes ir ovogenezes. Spermatogenezes ir ovogenezes panasumai.

Spermatogenezė. Ovogenezė. Mitozė. Mejozė. Nelytinis dauginimasis. Lytinis dauginimasis. Mejozės ir mitozės panašumai. Mitozės ir mejozės skirtumai. Spermatogenezės ir ovogenezės palyginimas.

Dauginimosi: atsiranda lytiškai subrendusiame organizme, mitozės būdu dalijasi, susiformuoja spermatogonijos, turinčios (2n) chromosomų rinkinį.

Augimo: auga ir pasiruošia redukciniam dalijimuisi (dalijiredukcinis dalijimasis: iš i eilės spermatocitų susidaro ii eilės spermotocitai, turintys haploidinį chromosomų rinkinį (n).

Ekvatorinis dalijimasis: iš ii elės ovocito susiformuoja kiaušialąstė ir poliniai kūneliai. Haplog1 ląstelė auga intensyvūs biosintezės procesai. Formuojasi organoprofazė. Branduolyje chromosomos sukasi spirale. Centriolės išsiskiria į priešingus polius ir tarp jų susidaro dalijimosi verpstė, ištirpsta branduolio apvalkalėlis, chrom. Išsidėsto citoplazmoj, branduolėlianafazė. Pradeda chromatidės viena kitą stumti ir traukia jas verpstės siūlai į priešingus polius. Naudojama atf energija. Chromatides vadinam chrom.

Telofazė. Chromosomos išsivynioja, verpstė suyra, centriolės replikuojasi, susidaro branduolio apvalkalėlis, dalijasii interfazė. Replikuojasi ląstel. Organoidai, ląstelė auga, replikuojasi dnr, sintetinami baltymai histonai.

I profazė. Chromosomos spiralizuojasi, homologinės chrom. (tėvo ir mamos) suartėja ir konjuguojasi. Homologinių chrom. Pora - bivalentas. Bivalentai trumpėja ir storėja. Vėliau homologinės chrom. Sudarnutrūkti ir tada genai pasikeičia - vyksta krosingoveris. Homologinės chromosomos pradeda viena nuo kitos tolti. Centriolės jei yra slenka į priešingus polius, suyra branduolėliai ir apvalkalas. Formuojasi verpstė.

I metafazė. Chromosomos atsiskiria. Atsiranda dalijimosi verpstė, verpstės siūlai prisitvirtina prie centromerų bivalentų, pusiaujyje. Homologinės chrom. Susikibusios galais, dukterinės chromatidės lieka sujungtos bendromis centromeromis.

I anafazė. Į priešingus polius slenka sveikos chrom. Centromeros nesidalija, chrom. Dalijasi į haploidinius rinkinius.

I telofazė. Kiekvienam poliui chrom. Perpus mažiau (n), formuojasi branduolio membrana. Ii profazė. Nyksta branduolėliai, yra branduolio membrana, chromosomos spiralizuojasi, centriolės, jei yra, juda į polius, formuojasi verpstė.

Ii metafazė.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1326 žodžiai)
  • Dauginimasis konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Dauginimasis konspektas. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/dauginimasis-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:15
×