Davikliai


Davikliai referatas. Jutikliai referatas. Tenzodavikliai. Jegos jutikliai. Elektrokontaktiniai davikliai. Tenzometriniai jutikliai. Referatas apie daviklius. Jutiklį d bendru atveju. Davikliai referatai. Dydžiu keitiklis.

Tenzometriniai jėgos reguliatoriai. Neelektrinių dydžių elektriniai matavimai. Matavimo principas; keitikliai. Pagrindines žinios apie daviklius ir jų bendrosios charekteristikos. Elektrinių daviklių klasifikacija ir jiems keliami reikalavimai. Mechaninės jėgos matavimas. Tenzodavikliai. Poslinkio. Kontaktiniai davikliai. Induktyviniai davikliai. Talpiniai davikliai. Dažniausiai naudojami tokie generatoriniai keitikliai. Matuokliai su parametriniais keitikliais. Kur galima plačiau susipažinti su įvairiais matuokliais? Literatūra. Šiuolaikinėse pramonės įmonėse kontroliuojant ir valdant technologinį procesą, tenka matuoti daugelį neelektrinių dydžių. Dažniausiai tam tikslui yra naudojami elektrinių matavimų priemonės. Tenka pastebėti, kad elektrinių prietaisų, skirtų neelektriniams dydžiams matuoti, yra daug daugiau, negu elektriniams dydžiams matuoti. Tai suprantama, kadangi praktikoje tenka matuoti ar kontroliuoti daug daugiau ir įvairesnių neelektrinių dydžių.

Šiuolaikinėse pramonės įmonėse kontroliuojant ir valdant technologinį procesą, tenka matuoti daugelį neelektrinių dydžių.

            matavimo principas; keitikliai. Kiekvieną elektrinį neelektrinio dydžio matavimo prietaisą (. 50 pav. ) sudaro dvi svarbiausios dalys; keitiklis, kuris paverčia neelektroninį dydį elektriniu, ir elektrinis matavimo prietaisas.

            be šių svarbiausių grandžių dar gali būti ir kitokie papildomi elementai. Tai keitikliai, keičiantys elektrinį signalą į elektrinį: įtampos dalytuvai, šuntai, stiprintuvai; matavimo rezultato registravimo įtaisai ir įvairūs kiti, taikomi elektriniams dydžiams matuoti. Neelektriniams dydžiams matuoti dažnai taikomos nepusiausvirų tiltelių ir kompensatorių schemos bei principai, matavimai automatizuojami, matavimo rezultatai registruojami ir naudojami technologiniam procesui valdyti (. 51 pav. ).

             svarbiausia kiekvieno keitiklio charakteristika yra jo įėjimo elektrinio dydžio priklausomybė nuo įėjimo neelektrinio dydžio. Ji vadinama pakeitimo funkcija. Dažnai ją tenka sudaryti eksperimentiškai, sugraduojant keitiklį pagal žinomą neelektrinį dydį. Pageidautina, kad pakeitimo funkcija būtų tiesė bent matuojamame neelektrinių dydžių diapazone. Be to, ji turi būti stabili ir nesikeisti laikui bėgant.

            kitos svarbios keitiklio charakteristikos yra jo jautrumas ir tikslumas. Be to, reikia, kad keitiklis neturėtų įtakos matuojamajam dydžiui. Pastarąjį reikalavimą panaikinti kartais būna gana sunku, todėl stengiamasi, kad įtaka būtų kuo mažesnė. Matuojant greitai kintančius dydžius, gali turėti reikšmės keitiklio dinaminės savybės, todėl tokiu atveju tenka pasirinkti mažai inetriškus keitiklius, kuriuose signalo pak daviklį d bendru atveju sudaro jautrusis elementas je ir keitiklis k. Automatikos ir telemechanikos sistemose jautrusis elementas atlieka jutimo organo funkcijas.

Jis kontroliuojamąjį dydi x paverčia tokio pavidalo signalu x1, kurį patogu matuoti. Keitiklyje dažniausiai neelektrinis signalas x1 keičiamas elektriniu signalu. Pavyzdžiui, elektrokontaktiniame manometre pirmiausia jautrusis elementas slėgį x pakeičia mechaniniu rodyklės poslinkiu x1, paskui keitiklis pastarąjį pakeičia varžos pokyčiu y.

į daviklio įėjimą gali patekti ir elektriniai, ir neelektriniai signalai. Daviklio išėjime dažniausiai gaunami elektriniai signalai. Mat elektrinį signalą paprasčiau stiprinti ir siųsti įvairiais atstumais.

  • Elektronika Referatas
  • Microsoft Word 96 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (1882 žodžiai)
  • Giedrius
  • Davikliai
    10 - 1 balsai (-ų)
Davikliai. (2011 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/davikliai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:45
×