Dažai ir glaistai


Įvadas. Dažančiosios medžiagos. Trumpai apie dažus. Dažų komponentai. Rišiklis. Pigmentai. Tirpikliai. Skiedikliai. Užpildai. Dažų paskirtis ir skirstymas. Dažų klasifikacija bei savybės. Akriliniai dažai. Lateksiniai dažai. Viniliniai dažai. Eksploatacinės dažų savybės. Technologinės dažų savybės. Glaistai. Išvados ir pasiūlymai. Naudotos literatūros sąrašas.

Pastatų išorės ir vidinių patalpų apdailai naudojamos ivairios apdailos rušys. Dabartiniais laikais apdailos medžiagų kokybė, asortimentas ir gamybos budai gerėja.

Dažai- viena iš seniausių ir plačiausiai naudojamų apdailos medžiagų.

Tai gamtinės arba dirbtinės klampiai skysto būvio medžiagos, plonu sluoksniu padengiančios statybines konstrukcijas, detales.

Jos sudaro plėvelę, kuri saugo konstrukcijas nuo nepalankaus aplinkos poveikio ir korozijos, pagerina patalpų sanitarines – higienines sąlygas, suteikia architektūrinį – meninį apiforminimą.

Dažų sistemos skirstomos į pagrindines ir pagalbines.

Pagrindinei sistemai priskiriami dažai, lakai, emaliai

Pagalbinei – glaistai, gruntai, naudojami paviršiams paruošti , tirpikliai, skiedikliai ir kitos medžagos.

Dažų pasirinkimas priklauso nuo patalpų paskirties, drėgnumo, žmonių judėjimo intensyvumo bei nuo to, kokie paviršiai bus dažomi. Svarbu ir tai, kad gyvenamosiose patalpose naudojami dažai neturėtų sveikatai kenksmingų medžiagų.

Beveik viskas, kas mus supa gyvenime yra dažyta - pastatai, automobiliai ir t. t. O dažomi jie tam, kad suteikti jiems reikiamą išvaizdą ir kad jie ilgai mums tarnautų ir gražiai atrodytų. Gražiai ir tinkama spalva nudažyti daiktai visada džiugina akį.

  • Microsoft Word 764 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (2853 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolis
  • Dažai ir glaistai
    10 - 4 balsai (-ų)
Dažai ir glaistai. (2014 m. Rugsėjo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/dazai-ir-glaistai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 08:07
×