Dažniausiai pasitaikantys odontogeniniai navikai


Įvadas. Odonogeninių navikų klasifikacija ir paplitimas. Odontoma. Ameloblastoma. Keratocistinis odontogeninis navikas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Augant šiem navikam yra spaudžiami gretimi audiniai dėl to gali atsirasti kramtymo, rijimo, kalbos sutrikimai, uždelstas dantų dygimas, gali būti deformuojamas žandikaulis, dantys dislokuojami [6], rezorbuojamos jų šaknys bei alveolinis kaulas. Taip pat gali įvykti spontaninis apatinio žandikaulio lūžimas, prasidėti gilusis kraujavimas. Piktybiniai navikai sukelia jiem būdingas tolesnes komplikacijas, gali metastazuoti. Paprastai ligoniai kreipiasi į gydytoją kai navikas jau būna gana didelis, todėl yra svarbi ankstyva šių naviku diagnozė ir adekvatus gydymas, kad išvengti galimų komplikacijų ar kuo labiau sumažinti jų padarytą žalą. Įvairių odontogeninės kilmės navikų biologinių savybių supratimas yra svarbus pacientų gydymui.

Šio darbo tikslas – išnagrinėti ir apibendrinti žinias apie dažniausiai pasitaikančių odontogeninių navikų paplitimą, klasifikaciją, diagnozę ir diferenciaciją, klinikinę eigą, gydymą bei galimas komplikacijas.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 416 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (2266 žodžiai)
  • Marius
  • Dažniausiai pasitaikantys odontogeniniai navikai
    10 - 2 balsai (-ų)
Dažniausiai pasitaikantys odontogeniniai navikai. (2014 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/dazniausiai-pasitaikantys-odontogeniniai-navikai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:41
×