Dažnos ligos ir jų profilaktika


Dažnesnės ligos bei jų profilaktika. Širdies infarktas. Vengti produktų, turinčių daug cholesterolio, daugiau judėti. Hipertonija. Tai padidėjęs kraujospūdis. Dėl to kraujagyslės gali plyšti ir kraujas išsilieti į aplinkinius audinius. Insultas. Galvos smegenų pažeidimas. Vėžio ligos. Vengti žalingų įpročių, saikingai būti saulės atokaitoje. Stresas. Įtampos būsena. Tai visuma apsauginių fiziologinių reakcijų. Encefalitas (galvos smegenų uždegimas). Sukelia virusai. Gripas. Grūdintis, sportuoti, valgyti maistą su daug vitamino C, nerūkyti. Plaučių tuberkuliozė. Sukelia bakterijos. Plinta oru, per daiktus, dulkes. Inkstų uždegimas. Jį sukelia mikroorganizmai. Dažniausiai liga prasideda, kai žmogus nusilpęs. Sifilis. Sukelia bakterija blyškioji. Aids. Sukelia ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas).

Vengti žaligų įpročių, neigiamų emocijų, daug sportuoti, nepervargti.

Dėl kancerogeninių (vėžio atsiradimą skatinančių) medžiagų poveikio sutrinka dalies ląstelių normalus dalijimasis ir iš jų susidaro auglys (navikas). Augliai, turintys metastazių, vadinami piktybiniais, o jų neturintys- gerybiniais.

Daugiau laiko skirti poilsiui, daugiau būti gryname ore, sportuoti.

Sukelia virusai, kuriuos perneša erkės. Jų gali pakliūti į oraganizmą išgėrus užsikrėtusios ožkos ar karvės pieno. Taip pat ši liga gali būti ir komplikacija tokių ligų, kaip gripas, reumatas, šiltinė. Simptomai: Pakilus temperatūra; Galvos skausmas, svaigimas; Pykinimas; Miego sutrikimas; Samonės praradimas; Paralyžius.

Grįžus iš miško pasitikrinti, ar nėra įsisiurbusių erkių, jei yra-kreptis į gydytoją.

Sukelia virusai. Ligos sukelėjai plinta oru. Liga lengvai užkrečiama. Pavojinga dėl komplikacijų. Simptomai: Pakilusi temperatūra; Šalčio krėtimas; Galvos, akių, raumenų, sąnarių skausmas; Kosulys; Sloga.

Grūdintis, sportuoti, valgyti maistą su daug vitamino C, nerūkyti.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 886 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (342 žodžiai)
  • Justė
  • Dažnos ligos ir jų profilaktika
    10 - 2 balsai (-ų)
Dažnos ligos ir jų profilaktika. (2015 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/daznos-ligos-ir-ju-profilaktika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:38
×