Dažų cechas. Patalpos kategorijos nustatymas ir pavojingumo įvertinimas


Automobiliniu dazu skiedimas. Dazu skiedimas. Auto dazu skiedimas. Patalpu kategorijos. Dažymo kategorijos as. Dazymo patalpos. Automobilio dazu skiedimas. Automobiliniu dazu maisykles. Dazai traktoriams. Dažų kategorijos.

Technologinio proceso aprašymas. Sprogimo ir gaisro pavojų gamyboje sukeliančių medžiagų savybių analizė. Aparatų gaisrinio pavojingumo ir sprogimo pavojaus laipsnio įvertinimas. Galimos avarijos ir prevencijos priežastys. Gaisro plitimo galimybės. Pagrindinių įrenginių charakteristika. Matuoklių patalpos kategorijos nustatymas. Profilaktikos priemonės, mažinančios sprogimo ir gaisro pavojų bei aplinkos taršą. Naudota literatūra.

Atliko: gs-5 gr. Stud. Martynas plu dažymo cechas skirtas automobilių ir traktorių metalinių detalių dažymui ir džiovinimui. Prieš dažant detales, jų paviršiai yra nuvalom ir nuriebalinami. Reikiamas dažų kiekis yra ruošiamas cecho dažų paruošimo skyriuje, skiedžiant dažų pusfabrikatį atitinkamu skiedikliu(tirpikliu). Automobilių detalių dažymui yra naudojami dažai, pagaminti iš nitroceliuliozės ir gliptalio dervų mišinio, skiedžiant jį acetonu. Traktorių detalėms dažyti naudojami sintetinės poliesterinės dervos dažai, skiedžiant juos benzolu. Dažų paruošimo, o tai pat dažomų detalių ruošimo technologijos yra tos pačios visoms detalėms. Principinė technologinė schema yra pateikta a paveiksle, o cecho plano skerspjūvis b paveiksle.

Dažų paruošimo skyriuje reikiamas skiediklio kiekis siurbliu per matuoklį yra tiekiamas į mentinę maišyklę. Tuo pat metu į maišyklę iš laikymo patalpos yra tiekiamas dažų pusfabrikatis, susidedantis iš 70% dervos ir 30% skiediklio. Maišyklėje , jei nepertraukiamai veikiant (kai ruošiami automobilių dažai, maišyklė kaitinama karštu vandeniu iki 40 c, o kai traktorių dažai, šildoma iki 60 c) , vykdome dažų pusfabrikačio skiedimą iki tinkamų naudojimui dažų. Tinkami naudojimui dažai turi turėti 20% dervos ir 80% skiediklio. Maišyklėje paruošti dažai išcentriniu siurbliu yra tiekiami per filtrą , kuris išvalo juos nuo kietų priemaišų, į talpas. Iš talpų dažai be perstojo siurblio pagalba uždara žiedine linija cirkuliuoja iki dažymo kameros ir atgal.

Metalinės detalės, skirtos dažymui , yra tiekiamos iš gretimų cechų į aikštelę. Čia detalės yra pakabinamos ant konvejerio 10, kuris tiekia jas į kamerą 12 mechaniniam ir cheminiam valymui nuo užteršimo rūdimis ir nuriebalinimui. Cheminis paviršiaus valymas yra vykdomas silpnu fosforo rūgšties ir paviršiaus aktyvių medžiagų vandeniniu tirpalu. Po to nuvalytos ir nuplautos detales konvejeriu 10 yra paduodamos į džiovinimo kameras. Nuvalytos ir išdžiovintos detalės toliau yra paduodamos į dažymo kamerą 17 per angas galinėse jos sienose kamera 17 turi pozicijas darbo vietas dažyti detales puliverizatoriumi. Į kiekvieną puliverizatorių lanksčiu vamzdynu 18 yra tiekiami dažai iš recirkuliavimo žiedo , o atskira linija tiekiamas suspaustas oras. Puliverizatoriaus (išpurškėjo) našumas, dažų išpurškėjo skersmuo ir naudojamas slėgis pateikti lentelėse.

Dažymo kamera turi ištraukiamą ventiliaciją. Iš jos išsiurbiamas oras valomas nuo dažų dalelių ir pereina per vandens filtrą.

  • Microsoft Word 78 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (3611 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kestas
  • Dažų cechas. Patalpos kategorijos nustatymas ir pavojingumo įvertinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Dažų cechas. Patalpos kategorijos nustatymas ir pavojingumo įvertinimas. (2010 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/dazu-cechas-patalpos-kategorija-pavojingumo-ivertinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 05:48
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo