Dažų savybių tyrimas


Spaustuviniai dažai. Dažu savybės. Dazu tyrimas. Praktikos darbas rugsciu ir baziu savybiu tyrimas. Dažai plakatams. Tiksotropinės savybės. Spaustuvės dažai. Trasu savybiu tyrimas laboratorinis. Ksanteniniai pigmentai. Ksanteniniai pigmentai..

Dažų savybių tyrimas. Nustatyti dažų ištrynimo laipsnį, nuo kurio tiesiogiai priklauso optinės dažų savybės ir spausdinimo procesas, o kartu ir atspaudo kokybė. Aprašymas. Darbo eiga. Rezultatai. Išvados. Literatūra.

Nustatyti dažų ištrynimo laipsnį, nuo kurio tiesiogiaispaudos dažai, kaip ir popierius, yra esminė poligrafinė medžiaga. Juos sudaro pigmentas (dažanti medžiaga) – kieta dispersinė fezė ir rišamoji medžiaga – skysta dispersinė terpė. Be to, į dažus dedami įvairūs priedai, kurie reguliuoja dažų lipnumą, klampumą, pagreitina ar sulėtina dažų džiūv. Dažai turi būti intensyvūs, 3-6 spalvų spausdinimui skaidrūs, o kitos produkcijos rūšims (plakatams, viršeliams) gali būti dengiantys.

Dažai turi būti atsparūs šviesos, vandens, spirito, šarmų, rūgščių, lakų, aliejų poveikiui po spausdinimo ir fi. Lipnumas, Dažų adhezinių, kohezinių, bei reologinių savybių derinys, turi būti toks, kad adhezija (prilipimas) visada būtų didesnė už koheziją.

Dažų ištrynimo laipsnis turi būti toks, kad, nuėmus viršutinį dažų sluoksnį špateliu, likęs paviršius blizgėtų.

Ofsetiniai plokščiosios spaudos dažai turi būti hidrofobiniai ir spausdinimo metu nesudaryti emulsijų. Sauso ofseto dažai turi vilgyti spausdinančius elementus ir nevilgyti tarpinių.

Dažai turi užsifiksuoti ant medžiagos, ant kurios spausdinama, tokiomis sąlygomis, kurios yra konkrečioje spausdinimo mašin. Spaustuviniai dažai turi būti nekenksmingi ir ekologiškai švarūs, Nekenkti žmogaus sveikatai i. Mažiausiai turi pasireikšti tiksotropinės savybės (sistemos savybės sudaryti struktūrą). Savaiminis dažų klampumo padidėjimas ramybės būsenoje trukdo paleisti spaudos mašiną ir gali spaustuvės dažai gaminami skirtingi kiekvienam spaudos būdui, atskiroms popieriaus, kartono ar kitų medžiagų, ant kurių spausdinama rūšims, įvairioms spausdinimo mašinoms. Dažų savybes diktuoja ir paskirtis bei reikalavimai atspaudui. Pagal džiūvimą dažai būna paprasti, užsifiksuojantys ant popieriaus per 1-2 paras, greitai džiūstantys ir labai greitai džiūstantys.

Pigmentai yra pagrindinė spaustuvės dažų dalis, nuo kurios priklauso dažų spalva. Spaustuvės dažams dažniausiai naudojami organiniai pigmentai. Tai azopigmentai, ftalocianino pigmentai, ksanteniniai ir kai kurie kiti. Gana plačiai naudojami ir neorganiniai pigmentai. Tai baltalai, spalvoti bei juodi pigmentai.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (699 žodžiai)
  • Anastazija
  • Dažų savybių tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Dažų savybių tyrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/dazu-savybiu-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 04:20
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo