Dažymo gamybinės praktikos ataskaita


Dazymo praktika kaunas. Dazymo darbu ataskaita. Su kuo skiedziasi vandeniniai dazai. Bendrosios žinios apie dazymo darbus. Dažų rišikliai. Bendros zinios apie dazymo darbus. Gamibines praktikos ataskaita. Gamybine praktika ataskaita.

Dažymo mokomoji praktika. Bendros žinios apie dažus. Bendros žinios apie dažymo darbus. Eksploatacinės dangos savybės. Dažymui naudojami įrankiai. Volelių teptukų priežiūra, saugojimas. Paviršių dažymas vandeniniais dažais. Mediniu paviršių ir gaminių dažymas aliejiniais ir emaliniais dažais. Aliejiniai dažai galimas variantas medienai dažyti. Emalis – netinkami medienai dažyti. Mediniams paviršiams skirtos dangos būna trijų rūšių. Galimi dažymo defektai. Valymas prieš dėmių izoliavimą. Gaisro žala. Pelėsis ir dumbliai ant fasadų. Saugos darbe ir asmens higienos reikalavimai. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas.

Lakais ir dažais dažoma statyboje, kad paviršiai būtų apsaugoti nuo atmosferos reiškiniu poveikio, kad metaliniai dirbiniai nerūdytų, o mediniai- neirtų ir nediltų, kad įvairios konstrukcijos dekoratyviai atrodytų, būtų geresnės jų sanitarinės higienines ir priešgaisrines savybės, taip pat estetiniais ir inžineriniais sumetimais.

Dažai - sudėtingas cheminių medžiagų mišinys, kurio svarbiausias komponentas - rišiklis. Tai yra medžiaga, susiejanti į vieną visumą visus komponentus ir suformuojanti plėvelę. Tačiau dažai, tai ne vien rišiklis, tai ir pigmentai, suteikiantys spalvą, tai ir užpildai pagerinantys sukibimą ir sutankinantys plėvelę, tai ir specialūs priedai: paviršiaus aktyvios medžiagos- pagerinančios paviršiaus drėkinimą ir dangos išsilyginimą, priedai- reguliuojantys blizgumą, klampumą ir takumą, medžiagos apsaugančios nuo senėjimo ir išblukimo, plastifikatoriai - padidina dangos elastingumą. Visa tai, aišku, yra aukštos kokybės dažuose, pigiuose to viso nėra, o tai ir lemia ir dažų panaudojimo lengvumą ir dangos kokybę, ilgaamžiškumą. Taigi dažai - tai subalansuota ir subtili sistema ir su ja reikia tinkamai elgtis. Tada jie ir atliks tiek apsauginę, tiek ir dekoratyvinę funkcijas.

šiuo metu praktiškai visos firmos, buitinių dažų gamintojos, gamina ir siūlo dvi grupes dažų: tai alkidiniai emalei ir vandeniu skiedžiami akriliniai dažai.

Rišiklis- mišinys natūralių augalinių aliejų su alkidinėmis dervomis, pagamintomis iš glicerolio (arba pentaeritritolio) ir ftalio rūgšties anhidrido ir ištirpintų organiniuose skiedikliuose. Toks rišiklis užtikrina gerą pigmentų drėkinimą ir gerai maišosi su kitais komponentais. Dangos atsparios atmosferos poveikiui, elastingos. Tačiau toks rišiklis lėtai džiūsta ir dangos nepakankamai atsparios cheminėms medžiagoms.

Dabar vis daugiau paplinta uralkidiniai rišikliai (jav tai sudaro daugiau nei 50 % visų rišiklių) ir vienkomponenčiai uretanai, kurie žymiai pranoksta tradicinius alkidinius rišiklius pagal visus parametrus.

Akrilinių dažų rišiklis gaminamas iš naftos perdirbimo produktų. Akrilinių dažų danga yra tvirta, ilgai išlieka elastinga, šiems dažams skiesti nereikalingi organiniai skiedikliai (skiedžiasi vandeniu) ir neteršia oro kenksmingomis medžiagomis.

Jau geras dešimtmetis vyksta debatai, kurie iš šių dažų geresni, bet vienareikšmio atsakymo nėra - ir tie, ir tie turi savo privalumų ir trūkumų.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (5470 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dažymo gamybinės praktikos ataskaita
    10 - 3 balsai (-ų)
Dažymo gamybinės praktikos ataskaita. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/dazymo-gamybines-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 10:51
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo