DCi variklis


Transporto referatas.

Įvadas. Istorija. Variklio bendri duomenys. Variklio sandara. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Darbo įvadas. Įvardinti automobilių markes ir modelius, kuriuose montuojami dCi automobilio varikliai, suformuluoti darbo objektą, tikslą ir uždavinius.

Darbo metodikos ir (arba) priemonių aprašymas. Pateikti darbo metodikos ir (arba) priemonių aprašymą, kurie panaudoti analizuojant automobilio Renault, dCi variklio konstrukcinius ypatumus.

Išvados ir rekomendacijos. Išvadose apibendrinti savarankišką darbą, atsižvelgiant į darbo tikslus ir uždavinius. Rekomendacijose pateikti pasiūlymus konstrukcijos tobulinimui atsižvelgiant į priežiūros galimybių gerinimą.

Taigi, dCi varikliai montuojami Renault ir Nissan markės automobiliuose. Renault dCi variklius montuoja į tokius modelius kaip, Scenic, Laguna, Megane, Espace.

Nissan montuoja į: Primera, Almera, X-Trail, Note, Qashqai modelius.

Šį variklį pasirinkau dėl to, kad ir pats vairuoju Renault Scenic su 1,9dCi varikliu.

2005 m.RENAULT komanda – dukart Formulės 1 pasaulio čempionė.

2007 m. Liepos mėnesį ima veikti padalinys „ Renault Technologie Roumanie“.

dCi variklis kaip ir visi kiti normalūs dyzeliniai varikliai turi: aušinimo, tepimo, paleidimo ir turbopripūtimo sistemas.

Tepimo sistemą sudaro: iš karterio, kuriame patalpintas alyvos ėmiklis ir krumpliaratinio siurblio , apsauginio vožtuvo ,alyvos bako, vožtuvų ir , filtro, sistemos manometro, magistralinių slėgio kanalų ir kanalų velene .

Aušinimo sistemą sudaro: vandens siurblys, radiatorius, ventiliatorius, termostatas, išsiplėtimo bakelis.

Paleidimo sistemą sudaro: užvedimo raktelis, akumuliatorių baterija, starteris,

Turbopripūtimo sistemą sudaro, svabiausias jos elementas turbokompresorius. Kiti elementai: oro aušintuvo radiatorius, elektrinis pripūtimo slėgio radiatorius.

Alkūninis mechanizmas sudarytas iš alkūninio veleno, sumontuoto slydimo guoliais cilindrų bloke ir juose gali suktis. Alkūninis velenas turi ekscentriškai ir tam tikru kampu išdėstytus kakliukus. Cilindrų bloke yra cilindrai, turintys stūmoklius. Kiekvienas stūmoklis pirštu sujungtas su švaistiklio viršutine galvute. Kiekvienas švaistiklis apatine išardoma galvute slydimo guoliu sujungtas su alkūninio veleno kakliuku.

Dujų skirstymo mechanizmą sudaro: skirstymo kumštelinis velenėlis, vožtuvai, hidrauliniai kompensatoriai, vožtuvų gražinimo spyruoklės ir dangtelis.

  • Transportas Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Daivaras
  • 11 puslapių (1768 žodžiai)
  • Transporto referatai
  • Microsoft Word 492 KB
  • DCi variklis
    10 - 5 balsai (-ų)
DCi variklis. (2016 m. Gegužės 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/dci-variklis.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 19:58