Debatai del Nato ateities Europos sąjungoje


Nato ateitis es salyse. Nato temos aktualumas.

Politologijos referatas. Debatai dėl nato ateities es šalyse. Įvadas. nato ateitis baltijos šalyse. nato ateitis kituose es šalyse. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai: s. Jonkaus recenzija.


Darbo aktualumas. Analizuojant nūdienos NATO vaidmenį tarptautiniuose santykiuose, ne mažai dėmesio skiriama aptarti šiuolaikinėms tarptautinio saugumo problemoms ir NATO vaidmeniui jų sprendime. Dalis autorių analizuoja problemas susijusias su šios organizacijos struktūra, tačiau tai nėra vienintelės problemos su kuriomis susiduria NATO – kur kas didesnis iššūkis kyla šiai organizacijai dėl JAV ir Europos sąjungos nesutarimų, silpnėjančio transatlantinio ryšio.

Karas Irake ir kitos tarptautinio saugumo problemos parodė, jog egzistuoja nesutarimai tarp JAV ir Europos. Paskutiniu metu keliamas klausimas, kokiu keliu pasuks Europos sąjunga – savarankiškos gynybinės struktūros, kaip alternatyvos NATO, kūrimo, ar glaudžios strateginės partnerystės su JAV ir NATO plėtojimosi keliu.

Lietuvos, Latvijos, Estijos saugumo politikos prioritetas – buvo narystė NATO ir Europos sąjungoje. Narystę šiose organizacijose trys Baltijos šalys laiko pagrindiniu savo saugumo bei gerovės garantu ir nesvartė kitų saugumo alternatyvų. Tačiau keičiantys situacijai t.y. dėl NATO vaidmens Europos sąjungos šalyse būtina išanalizuoti, kaip šiame kontekste atrodys Baltijos šalys ir kitos Europos sąjungos šalys.

Darbo objektas. NATO ateitis Europos sąjungos šalyse.

Darbo problema. Kokia yra NATO perspektyva Europos sąjungos šalyse?

Darbo tikslas: išanalizuoti NATO perspektyvas ES šalyse

Darbo uždaviniai:

1.Išnagrinėti NATO ateitį Baltijos šalyse;

2.Išanalizuoti NATO perspektyvas kituose Europos sąjungos šalyse.

Darbo metodai: darbe naudojami aprošamasis, analitinis metodai.

Darbo struktūra. Rašto darbą sudaro Įvadas, dvi dėstymo dalys, išvados ir naudojomos literatūros sąrašas.

Įvade pateikiamas temos aktualumas, apibrėžiamas darbo objektas, suformuluojama darbo problema, išsikeliamas tikslas bei uždaviniai taip pat pateikiami darbo metrodai, kurie bus naudojami šiame rašto darbe.

Pirmojoje dalyje atkleidžiama NATO vaidmuo ir perspektyvos Baltijos šalyse ir plačiau atskleidžiamas Lietuvos atvejis.

Antrojoje dalyje analizuojamas NATO vaidmuo ir tolimesnės perspektyvos kituose Europos sąjungos šalyse

Darbas baigiamas išvadomis, kurios atsako į išsikeltus uždavinius. Uždaviniai atsako į rašto darbe išsikeltą darbo tikslą.

  • Politologija Referatai
  • 2013 m.
  • Mantas
  • 12 puslapių (3046 žodžiai)
  • Universitetas
  • Politologijos referatai
  • Microsoft Word 34 KB
  • Debatai del Nato ateities Europos sąjungoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Debatai del Nato ateities Europos sąjungoje. (2013 m. Balandžio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/debatai-del-nato-ateities-europos-sajungoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:21