Debesų kompiuterijos sistemų koncepcija


Debesų kompiuterijos sistemų koncepcija. Anotacija. Nagrinėjami debesų kompiuterijos ir virtualizavimo sistemų principai. Nagrinėjama į paslaugas orientuota architektūra (SOA) ir Cloud Reference Architecture Model. Literatūra. Papildoma literatūra. Kas yra Debesų kompiuterija (Cloud Computing)? Ką sako “Ekspertai”. What is Cloud Computing? (Google Suggest). Larry Ellison, founder of Oracle. We’ve redefined Cloud Computing to include everything that we already do. Richard Stallman GNU. It’s stupidity. It’s worse than stupidity it’s a marketing hype campaign. Ron rivest the r of rsa. Cloud Computing will become a focal point of our work in security. Kas iš tiesų yra Cloud Computing? Cloud computing yra kompiuterijos paradigma. Istorija. “Computing Utility” – svarbi kompiuterių mokslo tema 60-70-aisiais. Kodinis pavadinimas MULTICS. 90-aisiais, buvo pasiūlytas Grid computing, sujungti ir dalintis kompiuterio resursais. Po. com burbulo, didelės kompanijos turėjo didelius duomenų centrus su mažu resursų panaudojimu. Sprendimas pasitelkti virtualizavimo technologiją ir perduoti perteklinius resursus. Debesų kompiuterija suteikia daug ekonominių privalumų. Klientams Nėra išankstinių išlaidų įrangos pirkimui. Debesų kompiuterija reiškia parduoti “X as a service”. IaaS Infrastruktūra kaip. Debesų kompiuterijos architektūra. E. g. , Web browser. Skirtingi debesų kompiuterijos tipai. Amazon EC2 Klientai gali išsinuomoti virtualizuotą techninę įrangą. Jei debesų kompiuterija taip gerai, kodėl ne visi ją naudoja? Debesys vis dar turi problemų su duomenų konfidencialumu. Kompanijos bijo naudoti debesis. Kodėl kompanijos bijo naudoti debesis? Konfidencialumas Ar svarbūs duomenys saugomi debesyje bus konfidencialūs. Integralumas Iš kur žinoti, kad cloud tiekėjas skaičiavimus atlieka teisingai. Prieinamumas Ar kliento kritinės sistemos išeis iš rikiuotės. Privatumo klausimai kyla. Padidėjusi atakų grėsmė Duomenys saugomi ir apdorojami ne organizacijoje. Baigiamoji citata. [Cloud Computing] is a security nightmare and it can't be handled in traditional ways. Papildoma literatūra Armbrust et.


Debesų kompiuterijos sistemų koncepcija, santykis su paskirstytomis sistemomis, klasifikacija ir taikymo sritys.

Klientams: Nėra išankstinių išlaidų įrangos pirkimui; Gali išplėsti panaudojimą, pagal poreikį; Sumažėja patekimo į rinką barjerai pradedantiesiems (startups) Tiekėjams: Padidėjęs duomenų centrų resursų panaudojimas.

Amazon EC2 Klientai gali išsinuomoti virtualizuotą techninę įrangą, gali kontroliuoti programinius paketus nuomotose mašinose.

Google AppEngine Suteikia programuojamą platformą, kuri gali lengvai būti plečiama.

Microsoft Azure Klientai gali rinktis kalbas, bet negali keisti OS ar runtime.

Debesys vis dar turi problemų su duomenų konfidencialumu, integralumu, prieinamumu ir privatumu, plius kai kurios papildomos atakos.

Konfidencialumas Ar svarbūs duomenys saugomi debesyje bus konfidencialūs? Ar cloud kompanijos atsakys už nutekintus konfidencialius duomenis (duomenų kontrolės praradimo baimė) Ar cloud tiekėjas bus sąžiningas ir nesibraus į duomenis?

Integralumas Iš kur žinoti, kad cloud tiekėjas skaičiavimus atlieka teisingai? Iš kur žinoti, kad cloud tiekėjas saugo duomenis be jų klastojimo?

Prieinamumas Ar kliento kritinės sistemos išeis iš rikiuotės, jei tiekėjas bus atakuojamas Denial of Service ataka? Kas nutiks jei cloud tiekėjas bankrutuos?

Privatumo klausimai kyla su masiniu data mining Debesyse yra daug duomenų iš klientų ir gali būti vykdomi data mining algoritmai, kad gauti daug informacijos apie klientus.

Padidėjusi atakų grėsmė Duomenys saugomi ir apdorojami ne organizacijoje, todėl: Įsilaužėlis gali taikytis į komunikacijos jungtis tarp cloud tiekėjo ir kliento Cloud tiekėjo darbuotojai gali būti paveikiami.

  • MS PowerPoint 3823 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (778 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kovas
  • Debesų kompiuterijos sistemų koncepcija
    10 - 3 balsai (-ų)
Debesų kompiuterijos sistemų koncepcija. (2019 m. Birželio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/debesu-kompiuterijos-sistemu-koncepcija.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 18 d. 01:41
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema