Deformacijų ir slėgio jutikliai


Deformacijų ir slėgio jutikliai Pozicijos, krypties, poslinkio ir judesio jutikliai Šviesos ir. Radiacijos jutikliai Temperatūros jutikliai. Kūno, skysčių ir dujų jutikliai Aplinkos ir atmosferos jutikliai.


Slėgis – fizikinis dydis, jėgos veikimas į plotą. Kiekybiškai jis apibūdinamas kaip jėga, statmenai veikianti ploto vienetą. Duju slegis: Slėgį dujose lemia molekulių keitimasis impulsais dėl šiluminio judėjimo: šiuo atveju jėga susidaro dėl molekulių smūgių į indo sieneles. Idealioms dujoms galioja Klapeirono lygtis. Hidrostatinis slegis: Tai yra skysčio stulpelio, kurio aukštis h, slėgis.

Slėgio matavimas yra skysčio paviršiaus paveiktos jėgos analizė. Paprastai slėgis matuojamas jėgos vienetais paviršiaus ploto vienetais. Buvo sukurta daug slėgio ir vakuumo matavimo metodų. Prietaisai, naudojami slėgiui matuoti ir rodyti integruotame įrenginyje, yra vadinami slėgio matuokliais arba manometrais ar vakuumo matuokliais.

Temperatūrai matuoti galima taikyti tuos makroskopinius dydžius, kurie priklauso nuo temperatūros: tūrį, slėgį, laidininkų elektrinę varžą. Dažniausiai praktikoje taikoma skysčių (gyvsidabrio arba alkoholio) tūrio kitimo priklausomybė nuo temperatūros. Graduojant termometrą pradiniu tašku (0) paprastai laikoma ledo tirpimo temperatūra, kai slėgis normalus, o antruoju pastoviuoju tašku (100) – vandens virimo temperatūra, taip pat kai slėgis normalus (Celcijaus skalė). Intervalas tarp 0 ir 100 dalijamas į 100 lygių dalių. Šimtoji intervalo dalis vadinama laipsniu. 

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (612 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ovidijus
  • Deformacijų ir slėgio jutikliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Deformacijų ir slėgio jutikliai . (2019 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/deformaciju-ir-slegio-jutikliai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 10:17
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo