Deguonies kiekio daviklis liambda zondas


Cirkonio dioksido deguonies jutiklio sandara. Deguonies daviklis. Cirkonio dioksido lambda zondas. Deguonies jutiklis. Liamda zondo veikimo principas. Cirkonio dioksido lambda zondo sandara. Cirkonio dioksido lamda zondas. Lambda zondas. Lambda zondo veikimo principas. Elektrocheminiai jutikliai.

Bet kurioje def. Cikliniai įtempimai paprastai nėra pastovūs, o є nuo įrengimo apkrovimo dydžio ir laikui bėgant kinta. Pvz. Konspektuose parodytos vagono ašies įtempimai є nuo pakrautos į vagoną m-gos svorio veleno kurį veikia ant jo sumontuoto krumpliaračio jėga t. P. Є nuo krumpliaračio apkrovimo ir t. T. Dėl šios priežasties skaičiuojant cikliškai apkrautų def. Pastovumą reikalinga įvertinti įvairaus dydžio įtempimų įtaką def. Igaamžiškumui. Deguonies daviklis yra reikalingas deguonies koncentracijai (kuri priklauso nuo kuro/oro mišinio, paduodamo į variklio cilindrus, santykio) išmetamosiose dujose matuoti. Šio daviklio parodymai įtampos ar ar varžos pokyčio pavidalu keliauja į kuro įpurškimo (arba karbiuratoriaus) valdymo bloką tam, kad koreguoti į cilindrus paduodamo mišinio riebumą.

Deguonies daviklis yra reikalingas deguonies koncentracijai (kuri priklauso nuo kuro/oro mišinio, paduodamo į variklio cilindrus, santykio) išmetamosiose dujose matuoti.

Kad pilnai sudegtų kilogramas kuro, reikia 14,7 kg oro. Tocks kuro mišinys yra vadinamas stechiometriniu; jis užtikrina mažiausią toksiškų medžiagų koncentraciją išmetamosiose dujose ir efektyvų jų absorbavimą katalizatoriuje.

Kuro mišiniui įvertinti naudojamas rodiklis, apibrėžiantis oro pertekliaus, patenkančio į cilindrus, santykį su kiekiu oro, teoriškai reikalingu tam, kad degusis mišinys visiškai sudegtų. Šis santykis paprastai ir yra vadinamas liambda koeficientu. Kai kuro mišinys yra stechiometrinis, šis koeficientas yra lygus vienetui. Jei liambda yra < (oro trūkumas) – mišinys yra vadinamas riebiu, jei liambda – liesu. Kai benzininio variklio droselio sklendė yra visiškai atidaryta, ekonomiškiausias kuro mišinys bus pasiekiamas, kai liambda kis ribose 1,1 – 1. Maliteratūroje šis daviklis vadinamas įvairiai: deguonies davikliu, liambda, liambda zondu, deguonies išmetamosiose dujose koncentracijos davikliu.

Liambda zondai būna dviejų tipų: elektrocheminiai ir rezistoriniai. Pirmojo tipo davikliai dirba elektros srovės gaminimo principu. Antrieji – dirba kaip rezistoriai, savo varžą keisdami priklausomai nuo to, kokia duotu laiko momentu aplink juos yra aplinka. Tačiau labiausiai paplitę yra elektrocheminiai deguonies davikliai. Juose yra panaudojama cirkonio dioksido savybė sukurti potencialų skirtumą (įtampą) kintant deguonies koncentracijai aplinkoje (kitaip tariant – išmetamosiose dujose). Normaliomis variklio kuro padavimo sistemos darbo sąlygomis, deguonies daviklio parodymai gali kisti iki keletos kartų per sekundę, todėl kuro mišio riebumas yra koreguojamas ir palaikomas prpagrindinė daviklio dalis – keraminis antgalis, pagamintas iš cirkonio dioksido, ant kurio išorinės ir vidinės dalies yra užpurkšta platina. Antgalis ir korpusas yra sujungiami hermetiškai tam, kad į daviklio vidinę ertmę (susisiekiančią su atmosfera) nepatektų išmetamosios dujos. Apsauginis keraminis antgalis yra išmetamųjų dujų sraute, patenkančiame pro tam skirtas angas. Daviklis efektyviai dirba temperatūrų diapazone nuo 300 – 350 laipsnių celsijaus, todėl, tik užvedus variklį, liambda zondas yra pašildomas elementu, sudarytu iš savotiškos kaitinimo spiralės. Davikliai su pašildymu gali turėti ne vieną iš jų išeinantį laidą: signalui, signalo \ masės\ laidas, kaitinimo maitinimo laidas, kaitinimo \ masės\ laidas.

  • Microsoft Word 667 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (998 žodžiai)
  • Universitetas
  • Linas
  • Deguonies kiekio daviklis liambda zondas
    10 - 1 balsai (-ų)
Deguonies kiekio daviklis liambda zondas. (2011 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/deguonies-kiekio-daviklis-liambda-zondas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 05:57
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo