Deguonis, oksidai, žemės atmosfera


Deguonis,oksidai,žemės atmosfera. Oksidas. Kas yra deguonis? Ozonas. Deguonis gamtoje. Deguonies gavimas. Deguonies cheminės savybės. Oksidai. Metalų ir deguonies sąveika. Anglies monoksidas. Deguonies taikymas. Žemės atmosfera. Kaip susidarė žemės atmosfera? Anglies-deguonies apytakos ciklas. Ozono sluoksnis. Kaip atmosferoje susidaro ozonas? Ozonas. Atmosferos sluoksniai. Anglies dioksidas ir klimato kaita. Klimato kaita. Klimato kaitos priežąstis. Anglies dioksidas. Šiltnamio efektas. Šiltnamio reiškinys. Šiltnamio dujos.


Labaratorijoje deguonis gaunamas skaidant kai kuriuose deguonies junginius , pvz., vandenilio peroksidą H2O2 Dauguma cheminiu reakcijų vyksta greičiau, kai yra papildomų medžiagų.

Bespalvės, bekvapės, labai nuodingos dujos. Nustatyta, kad dvi valandas kvėpavęs oru, kuriame yra 0,1% anglies monoksido, žmogus netenka sąmonės ir greitai miršta.

Deguonies cheminės savybės lemia jo pritaikymą. Itin daug deguonies sunaudojama deginat kurą. Labai daug deguonies sunaudojama įvairiuose žmogaus veiklos srityse. Juo kvėpuoja žmonės, gyvūnai ir augalai. Jo taip pat reikia , kad vyktų puvimas. Medicinoje deguonimi palengvinamas kvėpavimas sunkiems ligoniams . deguonies kaukės reikalingos lakūnams, skraidantiems labai aukštai, kosmonautams ir narams.

Atmosfera yra labai plonas dujų sluoksnis, gaubiantis žemę. Ją galima palyginti su obuolio žieve.

Manoma, kad žemės amžius yra 4600 milijonų metų ir kad jos ankstyvoji atmosfera buvo vulkaninės kilmės. Kylanti magma iš ugnikalnių išnešė į paviršių ugnikalnių dujų: metano CH4, vandens garų H2O, amoniako NH3, vandenilio chlorido HCI, vandenilio H2, azoto N2, galbūt šiek tiek anglies monoksido CO ir anglies dioksido CO2.   .

Nors ozonas nuodingas , be jo žemėje gyvybės nebūtų. Ozono sluoksnis saugo žemės gyvybę nuo žudančios radiacijos ir yra būtinas mums.

Reakcija prasideda deguonies molekulės skaidymu. Iš pradžių saulės šviesa suskaido vieną deguonies molekulę (O2 ) į du deguonies atomus (O).

  • MS PowerPoint 1858 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (731 žodžiai)
  • Mokykla
  • Roberta
  • Deguonis, oksidai, žemės atmosfera
    10 - 3 balsai (-ų)
Deguonis, oksidai, žemės atmosfera. (2017 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/deguonis-oksidai-zemes-atmosfera.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 19:01
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo