Deimantų istorija


Deimantų vertės rodiklis – 4C Briaunavimas. Dažniausiai pasitaikančios klaidos. Gia uk cibjo aprašymas. Žymiausių pasaulio deimantų Didžioji Afrikos žvaigždė.


Prieš deimantus atrandant Brazilijoje 1700-aisiais, Indija buvo vienintelė vieta, kur buvo išgaunami deimantai. Ankstyvos nuorodos apie deimantus Indijoje yra iš sanskrito tekstų. Kautilyos Arthashastra paminėjo deimantų prekybą Indijoje. Budistų kūriniai, kilę iš IVa. pr. Kr., apibūdina deimantą kaip gerai žinomą ir brangų akmenį, tačiau neminimas deimantų pjaustymas. Kitas Indijos aprašymas, parašytas IIIa. pradžioje, apibūdina stiprumą, reguliarumą, blizgesį, gebėjimą nulaužti metalus ir geras lūžio savybes, kaip pageidautinas deimanto savybes. Kalkutta buvo svarbus deimantų prekybos centras Centrinėje Indijoje.

Deimantai buvo prekiaujami į rytus ir vakarus nuo Indijos ir įvairiose kultūrose buvo pripažinti naudingi gemmologiniams ar pramoniniams tikslams. Savo darbe „Naturalis Historia“ Romos rašytojas Plinijus Vyresnysis pažymėjo deimantų dekoratyvinius panaudojimus, taip pat deimanto nenaudingumą graviruotojams dėl savo kietumo. Tačiau labai abejotina, kad Plinijus aprašė vien deimantus, ir daroma prielaida, kad iš tikrųjų keletas mineralų, tokių kaip korundas, spinelis ar net mišinys su magnetitu, buvo maišomi su deimantais.

Šiuolaikinė deimantų kasybos era prasidėjo 1860-aisiais Pietų Afrikoje, Kimberlyje, atidarant pirmąją didelės apimties deimantų kasyklą. Pirmasis deimantas buvo rastas 1866 m. „Orange“ upės krantuose ir tapo žinomu kaip „Eureka Diamond“. „Fleetwood Rawstone“ „Red Cap partija“ iš „Colesberg Kopje“ 1869 m. „Colesberg Kopje“ šlaituose „De Beers“ broliams priklausančiame ūkyje „Vooruitzigt“ 1869 m. rastas dar didesnis 83,50 karatų (16 700 g; 0,5891 uncijos) deimantas. Tai sukėlė garsųjį „Naująjį skubėjimą“.

  • Microsoft Word 427 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2533 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aušra
  • Deimantų istorija
    9 - 1 balsai (-ų)
Deimantų istorija . (2019 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/deimantu-istorija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 06:39
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo