Dekartas - istorija, kūryba, idėjos


Dekartas - istorija, kūryba, idėjos.

Visai laikais pasaulyje buvo svarbių asmenybių, kurios darė įtaką pasaulio supratimui bei jo vystymuisi. Viskas prasidėjo dar prieš mūsų erą, kai supratimas, kas vyksta aplinkui buvo labai ribotas. Žmonės tikėjo viskuo, kas jiems buvo sakoma. Tada dar nebuvo parašytos literatūros, kuria galėtų remtis, tik vienas kitas rankraštis, parašytas tuo metu gyvenusio idėjų skleidėjo. Todėl žmonės buvo gana patiklūs, jiems užtekdavo vos kelių teiginių ir jau manydavo, jog tokia ir yra tiesa. Bet laikui einant, atsirasdavo vis naujų idėjų, filosofai sukurdavo vis kitokias teorijas, jos kirsdavosi su buvusiomis, tad darydavosi sunku suprasti, kokia yra realybė iš tikrųjų, iš ko sudarytas pasaulis ir kas mes esame tokie iš tikrųjų bei kas mus sieja su pasauliu. Sunkiausia būdavo atsirinkti, kuo gi reikėtų tikėti, nes einant metams, mąstytojų tik daugėjo, kaip ir jų skleidžiamų teorijų. Todėl šiame darbe noriu pristatyti vieną, iš tų laikų mąstytojų – Renė Dekartą (René Descartes). Ši asmenybė, kaip ir daugelis kitų, taip pat suformulavo savas idėjas, prisidėjo prie naujo pasaulio supratimo, bei psichologijos mokslo. Todėl noriu pristatyti šį žmogų ir papasakoti pagrindines jo idėjas, kurias jis teigė ir jo indėlį į psichologiją.

Renė Dekartas (René Descartes) renesanso laikotarpio, prancūzų filosofas, matematikas ir fizikas, laikomas moderniosios filosofijos pradininku, gimė 1596 metais, Prancūzijoje. Jo šeima buvo apsišvietusi, pasiturinti, todėl vaikui nieko netrūko ir net vėliau turėjo galimybę mokytis Europoje garsioje La Flešo jėzuitų kolegijoje. R. Dekartas mokėsi labai gerai, todėl ilgai netrukus, jo protas pajuto scholastinio mokslo nepagrįstumą, kurio jis buvo prieš tai mokytas. R. Dekartas greitai pajautė, kad yra gabus matematikai, ir net stebėjosi, kodėl šis mokslas nėra taikomas didesniems darbams, kad nieko nėra pastatyta ant matematikos pamatų.

  • Istorija Esė
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (1832 žodžiai)
  • Inga
  • Dekartas - istorija, kūryba, idėjos
    10 - 8 balsai (-ų)
Dekartas - istorija, kūryba, idėjos. (2015 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/dekartas-istorija-kuryba-idejos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 15:59
×