Dekoratyvinis gaminys interjerui - prieverpstė


Kūrybinės praktikos – gaminio techninė užduotis. Santrauka. Įvadas. TMBE baigiamojo darbo rengimo planas. Projektavimas. Pasirinktos darbo priemonės ir medžiagos/ištekliai. Pagrindiniai įrankiai – raižikliai, peiliai ir įvairių formų kaltai.Technologiniai procesai ir jų rezultatai. Konstravimas. Technologiniai procesai. Eskizavimas. Ant medienos ruošinio perkeliamas prieverpstės piešinys. Prieverpstės atlikimas.


Raktinių žodžių, susijusių su gaminių gamyba interjerui, antrinių detalių naudojimu, paieška ir jų panaudojimas tikslingai renkant informaciją.

Prieverpstė išjaustyta peiliuku, raižikliais ir kaltukais. Vyrauja kontūrinis raižymas. Atlikto gaminio matmenys 120 x 380 mm. Prieverpstė turi tik dekoratyvinę funkciją, todėl ji įrėminta į rėmelius.

Baigiamojo darbo tikslas pagal duotą techninę užduotį buvo sukurti ir pagaminti dekoratyvinį gaminį interjerui. Mano pasirinktas gaminys - prieverpstė. Prieverpstė yra viršutinė verpimo ratelio dalis, kuri paprastai būdavo meistrų pagražinama simboliais ar kokiais ornamentais. Verpimo ratelis stovi mūsų namuose kaip dekoratyvinė interjero detalė. Jis yra be prieverpstės. Mano įkvėpimo šaltinis ir buvo šis verpimo ratelis, kuriam trūko prieverpstės.

3. Kūrybiškai ir racionaliai parinkti medžiagas / išteklius, įvertinti jų savybių tinkamumą kuriamam produktui. Gaminys turi būti pagamintas:

Pateikiami du tarpiniai atsiskaitymai pagal su BD vadovu suderintą planą.

Pradedamas rengti egzamino baigiamojo darbo aprašas: titulinis lapas, įvado ir projektavimo dalys.

Rengiamos egzamino baigiamojo darbo aprašo informacijos, pasirinktų medžiagų ir darbo priemonių dalys.

Rengiamos baigiamojo darbo aprašo dalys: technologiniai procesai ir jų rezultatai, informacijos šaltiniai.

Peržiūrimas ir tikslinamas egzamino baigiamojo darbo aprašas. Savarankiškai rengiama baigiamojo darbo aprašo dalis: santrauka.

Projektavimas – gaminio kūrimo etapas, pasiruošimas jį gaminti, projektinių idėjų paieška, detalizavimas, apibendrinimas.

I etapas. Eskizavimas. Daromi įvairių prieverpsčių eskizai, kuriuose bendriausiais bruožais vaizduojama dirbinio forma, raižymo piešinys. Eskizai padeda greitai ir vaizdžiai išreikšti pagrindines idėjas. Atsirenkamas labiausiai patikęs variantas (1 priedas. Prieverpstės piešinys).

V etapas. Prieverpstės apdaila. Pirmiausiai prieverpstės kraštai apdailinami smulkia dilde. Lengvu judesiu dildę stumiame pirmyn. Baigę judesį, dildę grąžiname į pirminę padėtį. Toliau naudojamas šlifavimo popierius. Naudojamas smulkesnio grūdėtumo popierius. Šlifuojant plokštumas, naudojama pagalbinė kaladėlė. Šlifavimas turi didelę įtaką dirbinio estetiniam vaizdui.

Prieverpstė pritvirtinta ant tamsaus fono pagrindo ir įdėta į rėmelius. Tai gaminys derantis prie interjero, suteikiantis estetinį poveikį.

Prieverpstė pagaminta atliekant ne mažiau kaip 3 skirtingus medienos apdirbimo būdus, tai medienos šlifavimas, ornamento raižymas, kontūrinis išpjovimas siaurapjūkliu, apdaila.

Gaminys konkurencingas rinkoje.Atlikti skaičiavimai ir ekonominis pagrindimas. Prieverpstė nėra brangi, bet jos pagaminimas užėmė nemažai laiko.

  • Microsoft Word 1874 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2370 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Dekoratyvinis gaminys interjerui - prieverpstė
    10 - 2 balsai (-ų)
Dekoratyvinis gaminys interjerui - prieverpstė. (2017 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/dekoratyvinis-gaminys-interjerui-prieverpste.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 11 d. 22:54
×