Dėl didėjančio gyventojų mobilumo, informacinių priemonių poveikio ir kitų priežasčių lietuvių kalbos tarmės palaipsniui artėja prie bendrinės kalbos


Dėl didėjančio gyventojų mobilumo, informacinių priemonių poveikio ir kitų priežasčių lietuvių kalbos tarmės palaipsniui artėja prie bendrinės kalbos. ar verta stengtis užtikrinant tarmių išlikimą?. Ar verta stengtis užtikrinant tarmių išlikimą. Dėl didėjančio gyventojų mobilumo, informacinių priemonių poveikio ir kitų priežasčių lietuvių kalbos tarmės palaipsniui artėja prie bendrinės kalbos. ar verta stengtis užtikrinti tarmių. Ar verta stengtis užtikrinant tarmių išlikimą kalbos.

1 potemė 12 klasei 2015 m. Literatūra (Kultūra). Literatūros šaltiniai. Tarmės artėja prie bendrinės kalbos. Tarmių išlikimas potemė.
1. Dėl didėjančio gyventojų mobilumo, informacinių priemonių poveikio ir kitų priežasčių lietuvių kalbos tarmės palaipsniui artėja prie bendrinės kalbos. Ar verta stengtis užtikrinant tarmių išlikimą? Argumentuotai išsakykite savo požiūrį.

Lietuvių kalbos tarmės - tai senasis kalbos palikimas kuriuo gyveno mūsų seneliai ir proseneliai. Lietuvoje egzistuoja daug tarmių. Be abejonės tai yra brangus ir pagarbos vertas mūsų kalbos turtas. Tačiau šiandien didesniuose miestuose tarmiška kalba yra suprantama gana keistai, lyg kažkas svetimo ir nelietuviško. Laikai po truputį keičiasi, pasaulis darosi vis globalesnis, juntamas informacinių priemonių poveikis, todėl gyventojai darosi vis labiau mobilūs. Žmonės daug keliauja - atstumas nebėra kliūtis bendravimui, todėl ir kalba darosi vis labiau universalesnė. Tarmės, kurios yra tam tikros vietos savita kalba, pamažu artėja prie bendrinės kalbos. Šiandien savo kalboje panagrinėsiu tarmių artėjimą prie bendrinės kalbos ir pasvarstysiu ar verta dėti pastangas norint užtikrinti tarmių išlikimą.

Prieš pradedant dėstyti savo nuomonę, manau, jog derėtų aptarti, kokias tarmes turime Lietuvoje ir kuom jos yra ypatingos. Visi žinome, kad Lietuvių kalba turi bene keturias pagrindines tarmes: Aukštaičių, Žemaičių, Suvalkų ir Dzūkų.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1083 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dėl didėjančio gyventojų mobilumo, informacinių priemonių poveikio ir kitų priežasčių lietuvių kalbos tarmės palaipsniui artėja prie bendrinės kalbos
    10 - 3 balsai (-ų)
Dėl didėjančio gyventojų mobilumo, informacinių priemonių poveikio ir kitų priežasčių lietuvių kalbos tarmės palaipsniui artėja prie bendrinės kalbos. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/del-didejancio-gyventoju-mobilumo-informaciniu-priemoniu-poveikio-ir-kitu-priezasciu-lietuviu-kalbos-tarmes-palaipsniui-arteja-prie-bendrines-kalbos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 10:53
×