Delegacijos iš Kinijos ir Italijos šalių vizito Lietuvoje vadyba


Įvadas. Italijos ir kinijos šalių kultūros savitumų ir nacionalinių ypatumų aprašymas. Italijos ir Kinijos šalių kultūros specifika. Kinija ir jos kultūros specifika. Italija ir jos kultūros specifika. Laiko naudojimo savitumai. Laiko naudojimo savitumai Kinijoje. Laiko naudojimo savitumai Italijoje. Kinijos ir Italijos šalių verslo susitikimų ypatumai. Verslo susitikimų ypatumai Kinijoje. Verslo susitikimų ypatumai Italijoje. Užsieniečių verslo kelionės Lietuvoje planavimas ir organizavimas. Viešnagė Lietuvoje scenarijus. Pirma vizito diena, 2014. 09. Antra vizito diena, 2014. 09. Trečia vizito diena, 2014. 09. Dalykinė verslo kelionės programa. Svečių garbei rengiamo priėmimo vadyba. Kultūrinė verslo kelionės programa. Svečių vizito išlaidų sąmatos sudarymas. Pirmas sąmatos variantas. Antras sąmatos variantas. Išvados. Šaltiniai.

Šiais laikais būtų sunku įsivaizduoti žmogų, įmonę ar organizaciją, kuri neturėtų didesnių ar mažesnių ryšių su skirtingų kultūrų žmonėmis. Todėl dažnai mūsų pačių daromos klaidos, susijusios su tarpkultūriniais skirtumais, stato barjerus, kurie daro didžiulę neigiamą įtaką tiek asmeniniams, tiek verslo santykiams ir trukdo pasiekti užsibrėžtus tikslus. Turbūt dažnai yra tekę pagalvoti, kaip būtų gerai sujungti lietuvio darbštumą, latvio metodiškumą ir esto pragmatiškumą bendrai verslo idėjai plėtoti? O gal gerai būtų pasimokyti azijos šalių verslo kultūros tradicijų? Dėje, ne viskas taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Todėl dažnai į pagalba ateina organizacijos, kurios gerai išmano tarpkultūrinio bendravimo subtilybes ir padeda suprasti daromas klaidas.

Viena tokių organizacijų yra „Inter Consulting Group“. Organizacija pradėjusi savo veiklą dar 1995 metais Lietuvoje, kaip nedidelė žmogiškųjų išteklių valdymo konsultacinė kompanija. Laikui bėgant, kompanija išplėtė savo veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, Azijoje bei Amerikos šalyse ir išaugo į tarptautinę tarpkultūrinę organizaciją. Šiuo metu organizacija vienija per 10 000 įvairių tautybių ir kultūrų darbuotojus visame pasaulyje. Organizacijos pagrindinės veiklos sritys yra įmonių konsultavimas žmogiškųjų išteklių valdymo klausimais, įmonių integravimas į skirtingų kultūrų valstybių rinkas, įmonių apjungimas ir integravimas į kitas kompanijas. „Inter Consulting Group“ yra socialiai atsakinga organizacija, todėl savo veikla aktyviai prisideda ir pati organizuoja įvairius socialinius, kultūrinius, sporto ir labdaros projektus bei renginius. Todėl natūralu, kad dažnai organizuoja organizacijos padalinių vadovų vizitus į kitose šalyse esančius padalinius kultūriniam pažinimui ir tarpusavio bendradarbiavimui stiprinti. Šiame darbe tokio pobūdžio vizitą ir suorganizuosime. Vizito laikas numatomas 2014 m. rugsėjo 19, 20 ir 21 dienomis, delegacija sudarys du svečiai iš Kinijos ir du iš Italijos, viso keturi asmenys.

Šio darbo tikslas – išanalizuoti Kinijos ir Italijos šalių kultūrinius ypatumus ir jais remiantis, suplanuoti ir aprašyti šių šalių verslo atstovų vizitą Lietuvoje.

Pirmoje šio darbo dalyje apžvelgiami Kinijos ir Italijos šalių savitumai ir nacionaliniai ypatumai. Antroje dalyje yra aprašomas delegacijos iš Kinijos ir Italijos šalių vizitas Lietuvoje. Trečioje šio darbo dalyje sudaroma svečių vizito Lietuvoje sąmata.

Kinijos Liaudies Respublika (Kinija) – valstybė esanti rytų Azijoje, 4-a pagal savo dydį ir 1-a pagal gyventojų skaičių pasaulyje. Įdomu yra tai, kad statistinė paklaida apskaičiuojant Kinijos gyventojų skaičių yra didesnė už bendrą Jungtinių Valstijų gyventojų skaičių. 2014 metų duomenimis, Kinijos gyventojų skaičius siekia apie 1,396 mlrd., kas sudaro apie 20% visų pasaulio gyventojų. Kinijos sostinė yra Pekinas, o didžiausias miestas – Šanchajus.

Nors Kinai priklauso Grupinės orientacijos kultūrai, Kinija taip pat turi įsigalėjusią individo atsakomybės tradiciją. Individai turi tvirtą pasitikėjimo savo jėgomis jausmą. Kinijos visuomenėje griežtai laikomasi organizacinės struktūros ir hierarchijos: namie, mokykloje, karinėse struktūrose, versle. Kinijoje priimta, kad norint pasiekti sėkmę, labai svarbu parodyti tinkamą pagarbą individams, priklausomai nuo jų rango ir padėties. Hierarchija garbinama nuolankumu ir įvaizdžio, orumo išsaugojimu; tai daroma „žeminant“ ar menkinant save. Toks elgesys leidžia save iškelti kitų akyse. Hierarchijos pabrėžimas normalizuoja tarpusavio santykių nelygybę.

Nors anglų kalba yra antroji kalba, mokoma Kinijoje, daugeliui kinų ji nėra antroji kalba. Kinijoje kalbama keturiasdešimčia skirtingų kalbų ir visos jos yra toninės, taigi tas pats žodis ištartas kitokia

tonacija įgyja kitą reikšmę. Kinų kalba neturi artikelių, todėl labai svarbu aiškiai perteikti angliškuosius artikelius, atsižvelgiant į diskusijos situaciją. Panaši situacija ir su laikų sistema, kalboje nėra nei būtųjų, nei būsimųjų laikų, o tik esamasis, tad reikia perteikti, kada, kas vyksta pagal situaciją ir iš konteksto arba papildomais žodžiais apibūdinti laiką.

Kaip ir daugeliui Azijos kultūrų, kinams būdinga laikytis atokiau. Tik intymiau bendraujantys draugai (dagiausia jaunimas) gali liesti vienas kitą sveikindamiesi. Spausti ranką sveikinantis nėra būdinga, pagal tradiciją kinai sveikinasi linktelėjimu. Pirmą kartą sveikinantis su kinu negalima jo liesti kitaip nei rankos paspaudimu. Būtina vengti tapšnojimo per nugarą, bučiavimosi ir glėbesčiavimosi. Labai nemandagu kalbėtis susikišus rankas į kišenes. Nusistovėjus artimiems ryšiams, draugiškoje atmosferoje (prie baro ar vaikštinėjant gatve po vakaro vaišių), leistini ir artimesni bendravimo būdai – liečiama uždedant rankas ant pečių, susiimama už rankų – tačiau taip bendrauja tik vienodos lyties žmonės, o tokie artumo gestai nebūdingi priešingos lyties atstovams. Kinai nuo formalių santykių laisvai pereina prie neformalių; svarbu iš pradžių laikytis ir suvokti formalius kultūros papročius.

  • Microsoft Word 680 KB
  • 2015 m.
  • 25 puslapiai (5454 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulius
  • Delegacijos iš Kinijos ir Italijos šalių vizito Lietuvoje vadyba
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Delegacijos iš Kinijos ir Italijos šalių vizito Lietuvoje vadyba. (2015 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/delegacijos-is-kinijos-ir-italijos-saliu-vizito-lietuvoje-vadyba.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 16:28
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo